GENÇLİĞİN SESİ GİTAR KURSLARI

blog yazısı ekle !

GENÇLİĞİN SESİ GİTAR KURSLARI

Özellikle son zamanların en çok kullanılan ve en çok dinlenilen müzik aletlerinden bir tanesi olan gitar özelliklede geleceğimizin aydınları bizler için umut ışığı olan gençlerimiz tarafından çok ilgi görüyor. Sanata olan yakınlığımız ve müzik yapma tutkumuz bunu her geçen gün tetikliyor ve öğrenme aşkı ile yanıp tutuşuyoruz. Gitar öğrenmeyi keyifli ve daha hızlı yapmak ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise sizleri adını herkese duyurmuş olan Ankara gitar kurslarına bekliyoruz.
Gitar çalınması zor olmayan ama yine de tatlı bir zorluğu olan müzik aletlerimizden biridir. Böyle olması onu daha popüler ve daha zevkli kılıyor. Gitar kurslarımızda sizlere nota, solyef ve yorum yapma ve ritim duygusunu aşılıyoruz.

Gitar çalmak istiyorsanız sizlere öncelikle şunu tavsiye etmeliyiz. gitar çalınması basit fakat tatlı bir yarası olan müzik aletidir dedik fakat kesinlikle hafife alınmamalıdır. Gitar emin ellerde, bu işi canı gönülden yapmaya kendini adamış işin ehli olan öğretmenlerden öğrenmelisiniz.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Ankara gitar kursu sizlerin isteği doğrultusunda öğretmeye odaklanmış bir kurumdur. İster birebir ister grup halinde bir öğrenim süreci görmek isteyin bizim tek amacımız siz sevgili öğrencilerimize bu işi sevdirmek ve daha kolay ve hızlı bir şekilde öğrenmenizi sağlamaktır.

Gitar telli müzik aletlerinden biridir. Ortasında bulunan boşluk sayesinde ses çıkışı daha rahat ve daha güzel olarak çıkmaktadır. Akortları tıpkı diğer telli müzik aletlerinin büyük bir çoğunluğu gibi sap kısmından yapılmaktadır.

Kurslarımızda sizlere ders vermekte olan öğretmenlerimizin her biri kendi alanında usta sanatçılardan oluşur. Müzikte bir çıta atlamak istiyorsanız bunu bizimle çok rahat ve çok uygun fiyatlar ile gerçekleştirebilirsiniz. Kurumumuzun tek amacı sizlere çok iyi bir şekilde eğitim vermek ve sizin hayallerinizi gerçekleştirmede en büyük destekçiniz olmaktır.

Sanatı ve sanatçı olmayı isteyen herkesi yediden yetmiş yediye herkesi kurslarımıza bekliyoruz. Kurslarımızın öğretmen tekniği diğer sıradan kurslara ile kesinlikle aynı sınıfta yer alamaz. Neden mi? Hemen anlatalım kurslarımızdaki hocaların öğretme prensibi tamamen sizlere bağlıdır.

Kurslarımızın nasıl işlediğini veya ders ücretlerimizin fiyatı ya da aklınıza gelen her türlü soruya cevabı iletişim adreslerimiz ile bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz.