ANKARA RESİM KURSU

blog yazısı ekle !

ANKARA RESİM KURSU

Sanat her insan için rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. O yüzdendir ki sanat her insanın yaşamında çok önemli bir yere sahiptir. Sanat olmadığı zaman resmen sıkılmış bunalmış bir toplum ortaya çıkar buda olumsuzlukların başıdır diyebiliriz. O yüzden sanatla iç içe olmak insanın ufkunu açar ve sanat bir toplumun gelişmesi ve büyüyebilmesi açısından çok önemli bir yere sahiptir.

Resim sanat için çok ama çok faydalı bir alt daldır. İnsanlar resim ile kendilerini kanıtlarlar resmen. Ayrıca resim en eski sanat dallarından biridir. O kadar eskidir ki insanlık tarihiyle birdir resmen, ilk insandan günümüze kadar olan zamanda resim varlığını sürdürmüştür. İlk insanlar yaşadıkları ortamı, gördükleri hayvanları hepsini mağara duvarlarına çizmişler ve bu sayede resim sanatı ortaya çıkmıştır.Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara

By My Art Sanat Evi

Eryaman

devamını oku... Adres: Eryaman Mahallesi Eryaman Evleri Dolphin Avm Karşısı Eryaman-Ankara​

Alev Sanat Galerisi

Çayyolu

Alev Sanat Galerisi 2013 yılında Alev SAKINCI tarafından kurulmuştur. Sanata ve sanatçıya verdiği önemle, bugün sanatseverlerin kültür mekânı haline gelmiştir. Sanat'ın ulaşılabilir olmasını kendine misyon edinen Alev Sanat Galerisi, Çayyolu Park Caddesindeki yerinde sanatseverlere daha geniş bir ortamda hizmet vermektedir.
Sanat Atölyesinde Yetişkin ve Çocuklara Desen, Yağlıboy, Suluboya Resim, Seramik, Çini sanat kursları başlamıştır.
Sanat Galerisinde her ay düzenli Sergiler açılmaktadır.

Sergiler ve Sanat Çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Park Caddesi 2866 Sokak No:51/A Çayyolu-Ankara


Resim zaman içerisinde birçok değişime uğramıştır. Mesela realizm, sürrealizm, kübizm, ortaya çıkmıştır. Bunlardan bir kaçını sıralayacak olursak, Pablo Picasso, Leonardo Davinci, Salvador Dali gibi dünyaca sanatçılar ortaya çıkmıştır. Türkiye'de de resim alanında gelişmiş birçok ünlü sanatçılarımız vardır. Mesela Abidin Dino, son Osmanlı sadrazamı İbrahim Ethem paşanın oğlu Osman Hamdi Bey, Erol Deneç gibi ve daha birçok ünlü sanatçı ile resim çok gelişmiştir.

Sizlerde bu çok ünlü sanatçılar gibi olmak, resim alanında adınızı duyurmak ve bir çağ atlamak istiyorsanız sizleri kesinlikle Ankara resim kurslarına davet ediyoruz. Resim kurslarımız ile sizlerde resim sanatının aranan yüzü, bilinen sanatçılar arasında yer alacaksınız. Alanında uzman eğitmenlerimiz ile sizler resim alanında ne var ne yok her şeyi sular seller gibi bileceksiniz.

Üretkenliğiniz ve hayal dünyanızı zinde tutacak bir faaliyette bulunmak istiyorsanız ve yeteneklerinizi daha çok geliştirmek ve benimsemek istiyorsanız kurslarımız sizlere bu imkânı en güzel ve en iyi bir şekilde sağlayacağından emin olabilirsiniz. Sizlerde ünlü sanatçılarımızdan biri olmak istiyorsanız sizleri kurslarımıza bekliyoruz.

Sizlerde resim alanında bir şeyler yapmak ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız sizleri kesinlikle Ankara resim kurslarına bekliyoruz. Sizler bizlere ulaşmak istiyorsanız ve yeteneklerinizi geliştirmek istiyorsanız iletişim adreslerimize veya bizzat kurslarımıza gelerek bizler ile iletişime geçebilirsiniz.