GENÇLERİN GÖZDESİ GİTAR KURSU

blog yazısı ekle !

GENÇLERİN GÖZDESİ GİTAR KURSU

Günümüzde özellikle son yıllarda hemen hemen tüm gençlerin öğrenmek istediği enstrümanlar diye bir anket yapsak büyük bir farkla gitar olacaktır. Gitarı sizlerde muhakkak ya bir arkadaşınızda ya bir akrabanızdan ya da yolda geçerken çalan bir gençte görmüşsünüzdür. Gitar ile gençlerimiz daha çok ilgi görüyor ve kendilerini daha iyi bir şekilde ifade edebiliyorlar.
Müzik ile uğraşmak her yaştan insana huzur ve mutluluk verir. Ayrıca müzik insanı her yönden geliştirir. Nasıl mı? Müzik özellikle çocuklarımıza yaptığı önemli faydalardan biraz bahsetmek istiyoruz. Müzik ile ilgilenen tüm çocuklar zihinsel gelişim bakımından ilgilenmeyen çocuklara oranla daha fazla ilerleme kat etmişlerdir.

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Gitar varlığını tarih sayfalarında adını yazdırması baya ihtimallere dayanıyor. Şöyle ki Ankara da bulunan Anadolu medeniyetler müzesinde Asurlar ve Hitit kabartmalarında görünüş itibariyle gitara çok benzeyen figürler vardır. Bu figürler gitarın atalarının bizzat kendi resimleridir. Daha sonraları İran'dan Arap dünyasına oradan da İspanya'ya daha sonrada Avrupa'ya yaygın bir müzik aleti olmuştur.

Teli müzik aletlerine mensup olan ve ek çok ilgi görenlerden biridir. Gitar tek çeşit olmayıp birçok çeşidi olan gitarın isterseniz sizlere birkaç tanesini tanıtalım; bas gitar, elektro gitar, akustik gitar, klasik gitar, 7 telli gitar ve daha pek çok özellikte bulunur. Her bir gitar türünün yapısı görünüş ve ses olarak birbirinden farklıdır.

Zaman içerisinde pek çok değişime uğraşan gitar son değişimini telleri ile yaşamıştır. Sesinin daha fazla çıkabilmesi için yapılan bu değişim bu konudaki başarılarını ortaya koymuştur. Gitar çalmayı istiyor ve bunu gerçekleştirmek için yana yakıla kaliteli bir kurs arıyorsanız bu arayışınıza bir son verebilirsiniz. Ankara gitar kursu sizi hayalini kurduğunuz rüyalarınızı süsleyeni gerçekleştirecek olan bu kurslara hemen kayıt yaptırmalısınız.

Her müzik aleti çalınması gibi gitarı da çalmak için çok büyük emek ve sabır göstermelisiniz. Gitar çalmak adına her şeyi Ankara gitar kurslarında bulabilir ve yaşayabilirsiniz. Alanında uzman hocalarımız ile hayalinizi yaşamak artık daha kolay. Ritmi ve müziği içinizde hissetmek ve bunu gitar çalarak dışarı vurmak isteyenlerin tek adresi kurslarımızın ta kendisidir.