GENÇLİĞİN MÜZİĞİ İÇİN GİTAR KURSU

blog yazısı ekle !

GENÇLİĞİN MÜZİĞİ İÇİN GİTAR KURSU

Sevgili bayanlar ve baylar günümüzde artik her beş kişiden 2'si gitar çalmayı biliyor. Bu çok güzel bir şey ama daha güzel olan bir şey varsa bizimde öğrenmemiz peki ama nasıl öğreneceğiz? Hemen öğrenilecek kadar kolay bir müzik aleti değil ki. Nasıl öğreneceğiz diye düşünüyorsanız artik düşünmeye bir son verin ve bizi dikkatlice dinleyin. ilk olarak hedefinizi ulaşmak için çaba göstermelisiniz.

Ankara gitar kursumuz sizleri o engin bilgi haznesiyle aydınlatmak isteyen deneyimli ve güvenilir hocalarımızla en iyi şekilde gitar kurslarımızı sunuyoruz. Bildiği her şeyi sizlere aktarmaya can atan hocalarımızla sizler önemli bir gitar sanatçısına dönüşeceksiniz.
Gitarın tarihçesinden bahsedelim o zaman. Gitarın tarihçesi hakkında pek bir bilgi yok ama Hititler ve Asurlular zamanında şekli gitara benzeyen ve üzerinde teller bulunan kabartmalar vardır. Bunu ilk gitar olarak kabul edebiliriz. Gitar önceleri İran daha sonra İran yoluyla Araplara geçmiştir. Araplardan sonra ise Avrupa'da yayılır. Ve daha sonra gelişip şekillenerek günümüzdeki şeklini alır. Ve bizleri mutlu etmeye bizlere huzur vermeye devam eder.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Müzik ruhun gıdasıdır cümlesini atalarımız boşuna dememiş yıllar önce. Ruhumuzu doyurmak için en önemli şey müzikle uğraşmaktır.

Bir müzik aleti çalmak bizlere hem bedenen hem de ruhen çok yarar sağlayacaktır. İşte o yüzden bizce hemen Ankara gitar kurslarımıza kayıt yaptırmalısınız. Özellikle günümüzün gençlerinin vazgeçilmez müzik aleti olan gitara ilgi her geçen gün artıyor. Ee bizler de öğrenirsek güzel yerden öğrenmek isteriz kursa gidip de bir şey öğrenmemek olmaz ama değil mi?

Gitar kurslarımızdan en nitelikli bilgiyi öğreneceksiniz sizler geleceğin gitaristleri olma yolunda adaysınız. Özellikle son yıllarda bilmeyenlerin sayısı gittikçe azaldığı gitarı sizlerde öğrenmeli ve bu eksikliğinizi gidermelisiniz. Ayrıca müzik ile uğraşmak sizlere ruh dinginliğini verir.

Kendinizde oluşacak yeniliklere hazır olun. Çünkü bizler sizlerden usta bir sanatçı oluşturacağız. Sabır ve emek ile kursun sonunda yeteneklerinize sizlerde şaşıracaksınız. Türkiye'mizin siz yetenekli gençlere, geleceğin sanatçılarına ihtiyacı her zaman olacaktır. sizlerin her daim yanınızda olan kurs için bizleri tercih edin.