DRAMA KURSLARINA DUYULAN İHTİYACIN NEDENLERİ

blog yazısı ekle !

DRAMA KURSLARINA DUYULAN İHTİYACIN NEDENLERİ

Ankara Drama kurslarındaki dersler kişilerin belirli karakterlere bürünerek deyim yerindeyse o anı yaşayarak öğrenme faaliyetini geliştirirler. Böylece kişinin jest, mimiklerini kullanarak, içindeki yeteneği açığa çıkarma imkânını yakalar. Drama da plan önemlidir. Çünkü bir dramaya konu olacak olayı düşünmek gerekir. Bu düşünceleri belirli bir olay örgüsüne göre düzenler, en sonundaki aşama ise eylemlere yansıtmaktır. Tüm bu aşamalarda kişinin kendi duygusunu ve tecrübesini de katması sonucunda drama öğrencisine yeni eylemler, farklı duygular kazandırır.Horos Sanat ve Dans

Çayyolu

devamını oku... Adres: Çayyolu Mahallesi 2432 Cadde No:163/2 Çayyolu-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: Bahçelievler Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:35 K:1 Bahçelievler-Ankara

Crypto Dans Stüdyosu

Bahçelievler


devamını oku...
Adres: Crypto Dans Stüdyosu - Bahçelievler 3. cad 70. sok (eski 27.sok.) 3/A Bahçelievler-Ankara

Demiurk Kostüm ve Organizasyon

Yenimahalle


devamını oku...
Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara


Beden dilini doğru ve yerinde kullanmak isteyen kişiler, duygularını kontrol etmede, ses tonunu ve edasını içinde bulunduğu duruma göre değiştirebilmek, zihnindeki fikirleri kullanmak için yeni yöntemler geliştirmek bu drama kurslarında kazanacağınız özellikler ve yeteneklerdir. Bu saydığımız özellikler drama için gereken önemli noktalardır. Drama kurslarındaki deneyim sahibi hocalar drama öğrencilerinin yüksek düzeyde bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Ankara drama kurslarına katılan öğrencileri sürekli ve düzenli çalışma beklemektedir. Bu süreci tamamlayan drama öğrencileri kendilerini görmek istedikleri profesyonellikte veya mesleki tercihlerine yardımcı olacaktır. Dram kursları ulaşmak istediğiniz hedefe kısa sürede, duraklama olmadan olabildiğince kısa sürede ve emek, para, gibi faktörlerdeki kayıpları da minimum düzeye indirerek ulaştıracaktır. Drama öğrenirken zamana ihtiyaç vardır. Yani yukarıda saydığımız özellikler ne 2 hafta da ne de 2 ayda kazanılacaktır. Biraz sabır ve bolca emek ile yoğurulan dram öğrencisi eğitim sürecini tamamladıktan sonra hayalini kurduğu sahne ve seyircileri ile buluşacaktır.

Ankara drama kursları öğrenim türlerinin en etkili olan yöntemi tercih etmiş ve öğrencilerini- katılımcılarını bu şekilde eğitmektedir. Uzmanların da hem fikir oldukları öğrenme şeklinin öğrencinin yaparak, görerek öğrenmesi olduğunu belirtmişlerdir. Bu şekilde kazanılan bilgiler kalıcı olmaktadır ve öğrencinin verimini en yüksek düzeye çıkarmaktadır. Drama öğrenmeye karar verilmesinin ardından kursların araştırılması, hocaların tecrübesi kadar uygulanan sistemde eğitim sürecinin bir parçası olduğu için bu hususa da dikkat çekmek istiyorum.

Ankara'da size en yakın bir drama kursuna giderek kafanızdaki drama adına bütün problemleri paylaşmanız kararlarınızı daha reel vermenizi sağlayacaktır.