ÂŞIKLARIN RESMİ EBRU SANAT KURSU

blog yazısı ekle !

ÂŞIKLARIN RESMİ EBRU SANAT KURSU

Ebru sanatını hayatımızda bir kere bile olsun muhakkak görmüşüzdür. Ya bir tabloda ya da bir kitap kapağında muhakkak rastlamışızdır ve belki de her defasında nasıl yapıldığı nerden ve ne zaman çıktığını merak etmişizdir.

İsterseniz sizlere ebru sanatının doğuşu hakkında bilgi alışverişinde bulunalım. Ebru sanatının nerde ve ne zaman başladığı hakkında kesin bir bilgi yoktur. Yalnız bugünkü gördüğümüz sanat eserlerinin başlangıcı 13 yüzyılda Semerkant'ta görülmüştür. Bk ilgi gören ve derin anlam içeren ebru kimi zaman gözdeliğini yitirse bile hala özelliğini koruyor ve kendisine âşık insanları bekliyor.Demiurk Güzel Sanatlar Kursu (T.C MEB)

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Kordonboyu Cad. No: 48 (Elif Mevlana Etli Ekmek Üst Katı) Yenimahalle - Ankara


Ebru sanatının bir aşk hikâyesinden doğulduğu rivayet edilir. Bu yüzdendir ki narin dokunuşlarla şekil alıp sertçe yapılan herhangi bir harekette bozulup küsebilir. Emek ister, sabır ister bu yüzden ebru sanatına düşkünlerin içleri ebru ateşi ile yanan âşıklar onun güzelliğini elde edebilmek için sabır ve özveri ile çalışmalıdır.

Ebru ile ilgilenmek sizlere maddi manevi her türlü huzurun vesilesi olacaktır. Sizler onunla meşgul olduğunuzda asla yorulmak nedir bilmeyeceksiniz. Çünkü sizleri yormak değil aksine sizlere beden ve kafa dinginliği verecektir.

Her bir rengi kendi içerisinde farklı anlamlar taşır bu yüzdendir ki geçmiş yüzyıllarda âşıkların birbirine gönderdikleri bir resim olup kalır. Özenle yapılan her bir sanat gibi ebru da kendisine verilen emek karşısında tüm güzelliğini ortaya koyar. Tüm bu güzellikleri günümüzde yaşamaya çalışan ebru âşıklarını Ankara ebru sanat kurslarına bekliyoruz.

Yüreği aşk ile yanan hocalarımız sizlere ebru ile ilgili her şeyi a'dan z'ye aktarıp sizleri ebruya adayan gönüller olarak görüp sizlere en değerli bilgileri sunacaktır. Ankara ebru sanatı kursunun tüm inceliklerini öğrenip pekiştirerek daha kalıcı bir şekilde birebir uygulamalı olarak taze bilgiyi beynimize işliyoruz tıpkı bir ebru motifi gibi.

Ebru sanatını icra edenleri izlemek bizlere ne kadar huzur veriyorsa birde yapmanın sizlere vereceği huzuru siz düşünün çünkü bu huzuru anlatmaya kelimeler yetersiz kalıyor. Ebru sanatını bilmek ve yapmak o essiz motifleri siz kendiniz oluşturmak istiyorsanız sizleri kurslarımıza bekliyoruz.