NOTANIN SESİ ORG KURSU

blog yazısı ekle !

NOTANIN SESİ ORG KURSU

Uluslar arası sanatçılar yetiştiren eğitmenlerimiz ile org çalmak artık hiç olmadığı kadar kolay olmaktadır. Org ile müziğinizi sanatınızı icra edebilirsiniz. Org da klavyeli çalgılarından biri olan piyano ile benzerlik gösterir fakat sesi piyanonun sesine benzerlik gösterir fakat piyano gibi bir sesi yok aksine teknolojik yani gerçek bir sesi yoktur.

Ankara'daki tüm Org Kursları için tıklayınız
Ankara Org


Batı klasik müzik tarihinin en eski müzik aletlerinden sadece biri olan org, içindeki kopan fırtınalı havanın tahta ya da metal borulardan geçerek, tıpkı nefesli çalgılarda bulunduğu gibi içerdeki hava bölümlerinin titreştirmesiyle ses çıkaran klavyeli ve pedallı bir müzik aletidir.

Laurens Hammond' un ilk elektrikli orgu yapmasıyla bizlere en kullanışlı bir durumda gelmiştir. Org ilk kez 1934'te ABD'de yapılan müzik aleti olan org'da borular ve hava mekanizması bulunmaz; sesler elektronik olarak üretilmiştir. Ve o zamandan bu zamana bir sürü değişime uğramıştır.

org bir başına bir orkestrayı içerisinde barındırıyor ve bu ses kapasitesi bakımından müziğin vazgeçilmez çalgı aleti olmuştur. Bu yüzden taliplisi oldukça fazladır. Sizlerde taliplisi iseniz sizleri Ankara org kurslarına davet ediyoruz.

Org çalabilmek için en çok bilinmesi gereken şey ve en önemi unsurlardan biride temel notalar hakkında bilgi edinmelisiniz. Notalar ile ilgili bilgi sahibi olursanız daha kısa biz zaman zarfı içerisinde çalmayı kavrar çok güzel bir şekilde çalabilirsiniz.

Orgu çok güzel bir biçimde çalabilmek için düzenli ve sık sık tükenmeden büyük bir sabır ile çalışmak gerekiyor. Org müzik aletlerini iyi çalabilmek için parmak egzersizlerine çok önem göstermek gerekir. Parmak egzersizleri ile orgun hem tuşlarına hem de notalarına hâkim olacak ve bu sayede çok daha çabuk alışacak çok daha çabuk öğreneceksiniz.

Sesi ile sizlerde mükemmel bir müzik şöleni oluşturma istiyorsanız sizleri Ankara org kurslarımıza davet ediyoruz. Kurslarımızdaki derslerimiz tamamıyla bireysel olup kargaşadan uzak duruluyor. Neden mi? Çünkü sesi tanımak için yalnız çalışmalısınız kalabalık bir grup ile çalıştığınızda sesler karışır ve hata yaptığınızda bunun farkına varmayabilirsiniz. Org çalabilmek bizim ile mümkün bunu çok rahat bir biçimde öğrenebilirsiniz.