SANATIN SESİ KEMAN KURSU

blog yazısı ekle !

SANATIN SESİ KEMAN KURSU

Keman yaylı müzik aletlerinin en küçük ve en önemli elemanıdır. Bu özelliği ile hem kolay taşınabilir olması ile hem de mükemmel sesi ile herkesi kendine âşık ediyor ve herkeste çalma isteği uyandırıyor.

Sizlere biraz kemanın tarihçesinden bahsedecek olursak eğer keman Arapların rebabından ilham alınarak geliştirilmiştir. Keman daha sonradan o yüzyıla doğru Avrupa kıtasına geçmiştir. 16. yüzyılın başında ise İtalyan ustaları kemana tam şeklini vermiş ve kusursuz bir hale getirmişlerdir. Fakat keman daha sonra asıl biçimini korumakla beraber 19. yüzyılda birkaç değişikliğe uğramıştır ve günümüz şeklini almıştır.Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Evrensel Sahne Sanat

Kızılay

Evrensel Sahne Sanat - Kızılay Dans Okulu

2008 yılında dans antrenörü Mesut SONAT tarafından kuruldu.

Dans ve müziğin birleştiği yerde hayatın ritmini birlikte yakalayalım. Latin dansları, Modern Dans, Oryantal, Klasik Bale, Piyano, Keman çalışmaları ile sanatın yaşamınızda varolmasına izin verin. Sanatın ışığı hep yolunuzu aydınlatsın…

Keman

Keman dersi almak için 8 ila 60 yaş arasında olmak yeterlidir. Profesyonel bir amaç güdülmüyorsa, sadece musiki ile ilgilenmek hayatınıza renk katmak güzel bir hobi edinmekse amacınız haftada 1 saat vakit ayırmanız yeterli olacaktır. Ayrıca profesyonel bir amacı olanlar için de özel programlarımız bulunmaktadır

Bale

Bale, çucuklarınızın yaşamı için atılan en önemli adımlardan biridir ve geleceğin sanatçılarını yetiştirmek, çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunmak bizleri mutlu edecektir.

Latin Dansları

DANS İLE YENİ BİR YAŞAM İÇİN… Günlük hayatın stresinden kurtulmak için son derece basit ve çok eğlenceli bir yol seçmek isterseniz eğer, Latin Dansları; Bachata, Salsa, Rumba, Cha cha cha, Pasadoble, Arjantin Tango, Vals'in yanı sıra, Oryantal, Jazz Dance, Line Dans ve Hip Hop gibi grup çalışmalarını deneyebilirsiniz…

devamını oku...
Adres: Karanfil sok. 37/9 Kızılay-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara


Eşsiz olan keman genellikle batı müziğinde kullanılır. Neredeyse batının her eserinde keman yer alan bir müzik aletidir. Bu özelliği ile sevenlerini kendine çeken, sesine âşık olanların ondan uyandırdığı hisse daha fazla ulaşmak isteyenler keman çalma yolunda ilerliyorlar. Keman bizim müziğimize ise Tanzimat'ın ilanından sonra girmeye başlamıştır. Önceleri çalınmak istemişse bile yasaklanmış fakat daha sonra bizim müziğimize de o eşsiz tınıları ile yerleşmiştir.

Siz keman âşıkları, sizlerde bu mükemmel güzellikte olan eşsiz sesi ile sizleri büyüleyen bu müzik aletini çalmak ister misiniz? Elbette ki istersiniz o halde yapmanız gereken tek şey Ankara Keman kurslarına gelip eğitim almak olacaktır gerisi bizleri sihirli ellerine kalmış. Sizler yeter ki keman çalmak isteyin biz her şekilde sizlere keman öğreteceğiz bundan emin olun.

Ankara keman kursları ise sizlerin düşündüğünden çok daha kısa bir sürede mükemmel bir şekilde keman çalmayı öğreneceksiniz. Uzman eğitmenlerimiz ile sizler resmen bir keman ustası olup çıkacaksınız ve bunu bizler ile başaracaksınız.

Sevgili keman çalmak isteyen değerli müşterilerimiz keman çalmak çok zor bir iştir fakat biraz daha fazla çaba ve gayretle çalınamayacak diye bir şey yok. Eğer biraz sabırlı olursanız emin olun yolun sonunda sizler bekleyen çok güzel şeyler olacaktır. Öğrenmeye çalıştığınız bugünlerde çilesini ileride ise sefasını süreceğiniz bir müzik aletidir keman. Sizi keman konusunda bir deha yapacak olan usta sanatçılarımıza izin verin eminiz ki buna pişman olmayacaksınız.