PİYANO KURSUNA GİTMENİZ İÇİN 10 SEBEP

blog yazısı ekle !

PİYANO KURSUNA GİTMENİZ İÇİN 10 SEBEP

Müzik ile ilgilenen kişiler, her zaman için çevrelerinde kendilerine güvenen, yaşama karşı olumlu bakış açısına sahip olan, toplum içerisinde saygınlık kazanmış ve entelektüel bir yapıya sahip olmaktadırlar. Gelişme döneminde olan çocuklar için de müziğin büyük bir önemi vardır. Çocukların gelişim süreçlerine pek çok fayda sağlamaktadır. Bilhassa piyano derslerinin, çocukların gelişimlerine olan katkısı tartışılamayacak boyutlardadır.Kent Dans Bale Okulu

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936.Cadde No:10/3 Ümitköy-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Evrensel Sahne Sanat

Kızılay

Evrensel Sahne Sanat - Kızılay Dans Okulu

2008 yılında dans antrenörü Mesut SONAT tarafından kuruldu.

Dans ve müziğin birleştiği yerde hayatın ritmini birlikte yakalayalım. Latin dansları, Modern Dans, Oryantal, Klasik Bale, Piyano, Keman çalışmaları ile sanatın yaşamınızda varolmasına izin verin. Sanatın ışığı hep yolunuzu aydınlatsın…

Keman

Keman dersi almak için 8 ila 60 yaş arasında olmak yeterlidir. Profesyonel bir amaç güdülmüyorsa, sadece musiki ile ilgilenmek hayatınıza renk katmak güzel bir hobi edinmekse amacınız haftada 1 saat vakit ayırmanız yeterli olacaktır. Ayrıca profesyonel bir amacı olanlar için de özel programlarımız bulunmaktadır

Bale

Bale, çucuklarınızın yaşamı için atılan en önemli adımlardan biridir ve geleceğin sanatçılarını yetiştirmek, çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunmak bizleri mutlu edecektir.

Latin Dansları

DANS İLE YENİ BİR YAŞAM İÇİN… Günlük hayatın stresinden kurtulmak için son derece basit ve çok eğlenceli bir yol seçmek isterseniz eğer, Latin Dansları; Bachata, Salsa, Rumba, Cha cha cha, Pasadoble, Arjantin Tango, Vals'in yanı sıra, Oryantal, Jazz Dance, Line Dans ve Hip Hop gibi grup çalışmalarını deneyebilirsiniz…

devamını oku...
Adres: Karanfil sok. 37/9 Kızılay-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Piyano derslerinin renk ve sayılarla yapılıyor olmasından dolayı,çocukların matematik zekasının artmasında büyük rol oynar. Piyano derslerinin olumlu etkileri sayılamayacak kadar fazladır. Sanat ve müzik insanların bakış açılarında ciddi değişiklikler oluşturur. Bir sanat dalı olan piyano da kişilerin daha duyarlı olmalarında ve olumsuz durumlarda çok daha yumuşak tepkiler vermelerinde etkilidir. Ülkemizde de özellikle Batıda Ankara şehri başta olmak üzere Akdeniz ve Ege bölgelerinde piyano eğitimine karşı daha yoğun bir ilgi vardır. Bu talep sebebiyle de açılmış olan oldukça kaliteli piyano kursları da bulunmaktadır.

Piyano kurslarını tercih etmek için pek çok sebep bulunmaktadır. Öncelikle hastalık tedavilerinde dahi müziğin kullanıldığı düşünüldüğü zaman, piyano eğitimi için hiçbir yaşın geç olmadığını belirtebiliriz. Piyano kurslarında her yaştan insanlara ders verilmektedir. Ancak kurs seçerken mutlaka piyano konusunda eğitimi olan kişilerden ders alacağınızdan emin olun. Ayrıca deneme dersleri talebinde bulunun ve kendinize inananı.

Müziğin insanlar üzerindeki özellikle de çocuklar üzerindeki olumlu etkilerini pek çok bilim insanı araştırmıştır. Yapılan araştırmaların sonuçları ise, oldukça önemlidir. Çocuklardan müzik eğitimi almış olanların, özellikle geometri ve matematik gibi sayısal derslerinin oldukça başarılı olduğu görülmüştür. Bu sebeple mümkün olduğu kadar çocuklarımızı erken yaşlarda sanata ve müziğe yönlendirmeye ve sevdirmeye çalışmalıyız. Piyano eğitimi de her yaştan insana ve özellikle de çocuklara oldukça büyük faydalar sağlamaktadır. Sizler için piyano kursuna gitmeniz için 10 sebep hazırladık, maddeler halinde yazacağımız bu sebeplere geçebiliriz.

1.Piyano eğitimi çocuklar için başarılıokul hayatı demektir.

2.Piyano dersleri bireylerin kendilerine olan güvenlerini geliştirir.

3.Piyano kursları renkli bir sosyal hayatı kazandırır.

4.Soyutlaama kabiliyetinin gelişmesine de olanak sağlar.

5.Piyano eğitimi ile sağlıklı bir fiziksel gelişime sahip olunur.

6.Piyano çalmak vücuttaki farklı olan bölümlerin , aynı anda harekete geçmesine neden olur. Bu durmda beyin fonksiyonlarının gelişmesini sağlar.

7.İnsandaki yaratıcılık duygusu, piyano dersleri ile daha da fazla gelişir.

8.Piyano, bireylerin sorumluluk duygularını da artoırır.

9.Piyano eğitimi, insani duyguların gelişmesinde de etkilidir.

10. Çalışma disiplini oluşmasına da büyük katkı sağlar.İlgili Videolar