SANATIN ADRESİ SANAT KURSU

blog yazısı ekle !

SANATIN ADRESİ SANAT KURSU

Sevgili bayanlar ve baylar, sanat yüzyıllardan beri biz istesek de istemesek de hayatımızın içinde. Bu kadar içli dışlı olduğumuz sanatın yeri hayatımızda büyüktür. Hayatımızın içerisinde hep var oldular. Mesela üzerinizde oturduğunuz halılar evinizin güzel şık süs eşyaları bu sanat eserlerine örnektir.

Sanat tarihi ilk çağdan başlayarak günümüze kadar ilerlemiştir. İlk çağda yaşayan yerli halk avladıkları hayvanları yaşadıkları mağaraların duvarlarına çizmiştir. Böylece sanat tarihi başlamıştır.
Günümüze kadar gelen bu uğraş herkesin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Sizlerde hayatınızda bu kadar önemli olan sanatla uğraşmak isterseniz sizler için birbirinden güzel sanat kurslarımız vardır. Bunlar çok yönlü kurslardır. ve biz sizi bu kursala gelmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara


Sanat kursu denilince akla genellikle gitar, saz veya herhangi başka müzik aleti geliyor. Sanat kursları sizin bildiğinizin çok dışında tahmin edemeyeceğiniz kadar çok yönlü olan sanat kursları sizlerin yeni bir uğraş alanına yelken açmanızı sağlayacaktır.

Engin bilgileri ile sizleri aydınlatmak, sizlere sanat hakkında bildiği bütün bilgileri aktarmak için can atan hocalarımızla sizlerin sanat hayatına atılmanızı sağlayacaktır. Sanat kurslarına artık herkes değer vermiyor. Hâlbuki sanat kursları kültürümüzün gelişmesinde çok faydası var.

Türk sanatı kültürümüzün gelişip ilerlemesini bizlerde sizin kadar çok isteriz. Bu yüzden geleceğimiz ve kalıcılığımızın unsuru olan çocuklarımızı sanat kurslarına yönlendirmeliyiz. Çocuklarımız bizleri örnek alırlar Ve böylelikle onlarında sanatla uğraşmalarını sağlarız.

Sanat bir disiplin işidir. Çaba gerektirir, emek ister, ilgi ister ve karşılığında da sizlere mutluluk ve huzur verir. Görsel, işitsel ve sahne sanatları ile sizlere her türlü kurs imkânını Ankara sanat kursunu veriyor. Geleceğimizin mimarisi olan çocuklar ve gençlerimize sanatı sevdirmeli ve sanata yönlendirmeliyiz.

Alışılagelmişliğin dışında olan Ankara sanat kursu sanat dalında öğreticiliğinin zirvesini yaşıyor. Sizlerde bu sanat dallarından birinde yer almak ve herhangi bir dalda sanatçı olmak istiyorsanız kurslarımıza davetli olduğunuzu bilmenizi isteriz. Akademik prestije sahip uzman eğitmenlerimiz ile çok usta bir sanatçı olabilir ve geleceğe siz yön verebilirsiniz.

Öğretirken eğlendiren bir kurs arıyorsanız aramaya bir son verin çünkü artık buldunuz. Sanatın büyülü dünyasına hoş geldiniz.