SAHNE SANATININ FARKI TİYATRO EĞİTİMİ KURSU

blog yazısı ekle !

SAHNE SANATININ FARKI TİYATRO EĞİTİMİ KURSU

Tiyatro her yaştan ve her kesimden insanın severek ve beğenerek izlediği bir sosyal olay bir aktivitelerdir. Tiyatronun hayatımızdaki yeri elbette ki azımsanamayacak kadar büyüklüktedir. Tabi bazı bireyler bunu kabul etmezler fakat bu böyledir. Siz isterseniz de istemezseniz de tiyatro insanlar ile iç içedir. Sizlerde bu kadar yakın olduğumuz bir aktivite bir sosyal yaşamda amatörce değil de proföyonel bir şekilde yapmak istiyorsanız sizleri Ankara tiyatro eğitimi kurslarına davet ediyoruz.
Tiyatronun insan yaşantısından götürüleri yoktur. Aksine çok fazla bir şekilde getirileri vardır. Bunlardan bir kaçına örnek verecek olursak tiyatro insanlarda dil, din, ırk ayrımı yapmadan insanlarla iç içe ve bir olmayı beraberlik içerisinde güzelce yaşamamızı sağlıyor.

Tiyatro sanatı insana sorumluluk duygusu kazandırıyor, kendine olan güveni arttırıyor yardımlaşmayı amaçlar ve elbette ki beyin gelişimde de önemli bir etkisi vardır. Tiyatro ile seviniriz, hüzünleriniz, ağlarız, güleriz ve bunların hepsini bir arada yalarız.

Tiyatro insanların hayatında çok eskilerden bu yana var olan bir sanattır. Eskiden kiliselerde İncil'de ki hikâyeleri sergilenmek için bir sahnede ya da seyircilerin önünde şarkılar, danslar edilirdi ve böylelikle tiyatro sanatı ortaya çıktı.

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: 3. Cad. No: 38 Bahçelievler-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Just Dance

Oran

devamını oku... Adres: Zülfü Tiğrel Caddesi Kuzu Effect AVM Kat 1 Oran - Ankara


Ankara tiyatro eğitimi kursları ile sizlerde saydığımız birçok karakteristik özellik edinmenize yardımcı oluyor ve sizler daha iyiye ve daha güzele yönlendiriyor. Alanında uzman öğretmenlerimiz ile tiyatro eğitimi alabiliriz tiyatro adına bildiğimiz ne varsa sizlere aktaracak ve bu sayede sizlerinde bir tiyatro ustası olma yolunca ilerleyeceksiniz.

Ayrıca kurslarımız ile istediğiniz okullara güzel sanatlar fakültesine hazırlanabilir ve bu sayede hayalini kurmuş olduğunuz okullara kolaylıkla girebilirsiniz kurslarımız ile hayallerinize bir adım daha yaklaşın.

Özellikle çocuklarınız açısından tiyatronun önemi çok büyüktür. Onları çok güzel bir şekilde eğitebilir ve tiyatro alanında bir yerlere gelmesine yardımcı olabilirsiniz. Tiyatro çocukların üzerinde çok etkileyici bir aktivitedir. Mesela tiyatro ile daha iyi arkadaşlıklar kurabilme, şiddete eğitimin azalması, okul yaşamında başaran kendine güvenen birçok olmak yolunca çok önemli bir unsurdur tiyatro.

Sizlerde geleceğin karanlığına ışık tutun sizlerde aydınlanmak için haydi tiyatro kurslarına.