HANGİ GİTARI ÇALMAK İSTEDİĞİNİZİ SEÇMENİN 10 YOLU

blog yazısı ekle !

HANGİ GİTARI ÇALMAK İSTEDİĞİNİZİ SEÇMENİN 10 YOLU

Müzik hayatımızın her alanında var olan önemli bir unsurdur. Gitar ise özellikle gençler başta olmak üzere yaygın şekilde Ankara ve tüm ülkemizde sevilerek çalınan ve dinlenen enstrümanların başında gelmektedir. Sevdiği müzikleri gitarla çalmak isteyenlerin bilmeleri gereken bazı bilgiler vardır. Öncelikle hangi tür gitar çalmalarına karar vermeleri gerekmektedir. Bu kararı vermeden önce gitar türleri hakkında bilgi sahibi olmak ve kendinize en uygun türü seçmek gerekir. Bu konuda size yardımcı olması açısından hangi gitarı çalmak istediğinizi seçmenizin 10 yolu hakkında bilgi vereceğiz.Kent Dans Bale Okulu

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936.Cadde No:10/3 Ümitköy-Ankara

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

bySANAT Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mah. Beyler Cad. 2742. Sokak No:4 Çayyolu - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


1.Bütün gitarların adeta anası olarak bilinen gitar türü, klasik gitardır. Genellikle flamenko ve klasik müzik tarzlarında kullanılan klasik gitarı seçmeden önce hangi tarz müzik yapmak istediğinizi gözden geçirin.

2.Görüntü itibariyle klasik gitara benzeyen akustik gitar ise klasik gitarla kıyasladığımızda basık ve şişman bir yapıya sahiptir. Blues, caz, rock müzik sevenlerin tercih edebileceği bir türdür.

3.Elektrogitarın gövdesi üzerinde bulunan manyetikler ile elektrik akımı sağlanır ve bu akımın amfiye iletilmesi sonuçta oldukça yüksek ses oluşan bir gitar türü olarak bilinmektedir.

4.Elektrogitarla aynı prensipte çalışılan bas gitarın sesi bilinene normal gitarlara oranla bir oktavlık kalın sese sahiptir. Farklı çeşitleri olan bir gitar türüdür.

5.Normal gitarlar gibi görünse bile ses tınıları ve tonları açısından farklı bir türdür. Ara seslerin daha doğru şekilde çıkarılması için yapılmıştır. Türk müziğinde bulunan seslerin ihtiyacını karşılayabilmek adına Erkan Oğur tarafından icat edilmiştir. Arap, Acem ve Türk ezgileri dışında caz ve blus tarzı da icra edilebilir.

6.Lap steel gitarın diğer gitar türlerinden farklı olmasının sebebi ise, sol ele takılan bir metal ile tellere dokunmak suretiyle çalınmasıdır.

7.Klasik gitardaki altı adet bulunana ana tellere bir kalın ya da ince telin eklenmesi sonucunda oluşmuş olan bir trdür.

8.Genelde çelik tellerin bulunduğu 12 telli gitar ile folk, blues ve rock and roll gibi müzikler yapılmaktadır.

9.Jazz gitar ise çoğunlukla caz müzik için kullanılan bir gitar türüdür.

10. Gitar çalmaya karar verenlerin hangi tür gitar çalma konusunda, bu işi bilen eğitimcilerden bilgi ve öneri almalarını da tavsiye ediyoruz.