ANKARA BAĞLAMA KURSU

blog yazısı ekle !

ANKARA BAĞLAMA KURSU

Bağlama, Türk müziğinde çok önemli ve azımsanmayacak kadar büyük bir yere sahiptir. Türk tarihinde Osmanlı'dan bu yana süregelen ve o zamanda çok önem verilen müzik aletleri arasında yer alan bağlama şimdi de aynı özene ve yere sahiptir. Başlarda pek hak ettiği değeri görememiş fakat daha sonraları değeri görmeye başlamıştır.

Ankara'daki tüm Bağlama Kursları için tıklayınız
Ankara Bağlama


Osmanlı'da döneminde ilk olarak sarayda çalınması gerçekleşmiş daha sonraları ise halkın arasına girerek daha çok ve daha hızlı yayılmaya başlanmıştır. İlk başta 5 telli olarak yapılmış daha sonraları tel sayısı artarak 7 telli olarak yapılmıştır. Bağlamanın atası ilk örnekleri olan kopuz bağlama ile çok fazla bir benzerliği bulunuyor.

Bağlama sanatçısı ve bağlamanın ustası olmak istiyorsanız sizlere bu isteğinizi gerçekleştirecek olan Ankara bağlama kurslarına davet ediyoruz. Ozan, âşık olmak ve bağlama müzik aletini çalabilmek bağlama sanatçısı olmak kurslarımız ile hiç bu kadar kolay olmamıştı. Sizlerin çokça emek, çokça sabrı ve bizim sizlere vermiş olduğumuz verimli dersler ile bağlamayı çalmak daha kolaydır.

Bağlama çalmak çok zor bir iş gibi görünse de aslında o kadar da zor değildir fakat bağlama çalmak için bütün parmaklarınızı kullanmanız gereklidir. Hemen hemen her gür parmak egzersizi yapmanız gerekir. Düzenli olarak parmak egzersizi yaptığınız takdirde zor gibi görünen bu müzik aletini sizlerde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Sizlerde ünlü âşıklarımızdan bir tanesi olmak ve onların yolundan ilerlemek istiyorsanız sizleri Ankara bağlama kurslarına bekliyoruz. Sizleri kurslarımız ile adeta usta bir sanatçı haline getireceğiz. Türk halk müziğinde önemli bir sanatçı olmak istiyorsanız sizleri bu isteğinizi gerçekleştirmede kurslarımızın çok büyük yardımı olacaktır.

Ülkemizin ünlü âşıkların, ozanlarından olan Âşık Veysel, Kaygusuz Abdal, Neşet Ertaş gibi ve daha birçok usta sanatçımız gibi sizlerde başarılı olmak bağlama hakkında her şeyi öğrenmek istiyorsanız sizleri kurslarımıza davet ediyoruz. Kurslarımıza geldiğiniz takdirde sizleri istediğinizi, hayallerinize ulaştırmayı bizler ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bizlere ulaşmak istiyor ve kurslarımıza kayıt yaptırmak istiyorsanız eğer bizlere iletişim adreslerimizden ulaşabilir ya da bizzat kurslarımıza gelip nasıl ve ne şekilde bir eğitim verdiğimizi görmek istiyorsanız sizleri kurslarımıza davet ediyoruz.