ANKARA GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNE HAZIRLIK KURSU

blog yazısı ekle !

ANKARA GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNE HAZIRLIK KURSU

Sanat insanlık yaşamında olmazsa olmazlardan biridir. İllaki sanat insanların yaşamının bir parçasıdır. İster bunun farkında olsun ister olmasın ama sanat insanların hayatının bir köşesinden tutunmuş ve onlarla birlikte yol almaktadır. Benim sanat ile yakından uzaktan bir alakam yok diyen bir kişinin bile bakım muhakkak sanat ile uğraşmıştır.

Bir insanın sanat ile uğraşmaması tanışmaması imkânsız gibi bir olaydır. O nasıl mı? Bir şey üzerine sıradan bir ağaç resmi çizseniz bile bu bir sanattır anlamsız bir şiir, şarkı yazsa bile şarkıyı bir söz yazsa bile bu bir sanattır. İşte sanatla insan arasındaki ilişki bu derece yakındır.

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

bySANAT Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mah. Beyler Cad. 2742. Sokak No:4 Çayyolu - Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Meb Özel Duygu Bale Kursu

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 435. Cadde No: 73/A Çankaya - Ankara

Demiurk Güzel Sanatlar Kursu (T.C MEB)

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Kordonboyu Cad. No: 48 (Elif Mevlana Etli Ekmek Üst Katı) Yenimahalle - Ankara

Leyla Art Store Çini ve Seramik

Oran

devamını oku... Adres: İlkbahar Mah. Galip Erdem Cad. Sinpaş Altınoran Sitesi Kule 2 No:3


İnsanların sanatla uğraşması ne kadar çok insanın sanatla uğraşması o toplumun gelişmişlik düzeyini ortaya çıkarır. Yani ne kadar çok sanat o kadar çok yüksek bir toplum demektir. Saygı değer, güzel insan ulu önder Atatürk'e sanata çok ama çok önem vermiştir. Sanat adına birçok çalışma yapmış ve sanatlı bir Türkiye için çalışmıştır.

Güzel sanat dendiği zaman birçok şey gelir insanın aklına mesela şunlar gelir; resim, seramik, ahşap boyama, heykelcilik, halı dokuma, oyma, film tasarım, animasyon, müzikal gibi birçok alanda sanat yer alıyor. İşte bu kadar geniş bir alana yayılmış olan sanat sizce kimin hayatında yer almaz elbette ki kimsenin.

Güzel sanat fakültesine girmek isteyen yüz binlerce öğrencinin aşması gereken çok zorlu sınavlar vardır önce bunu bir bilmeliler. Fakat şunu da söylemek gerekir ki çalışarak kendinizi geliştirerek ve sabır göstererek yapılamayacak hiçbir şey yoktur. O yüzden kendinizi geliştirmek ve eğitiminiz için sizleri alanında bir uzman olan Ankara güzel sanatlar fakültesine hazırlık kursları ile sizlerde hedefinizi ulaşın.

Güzel ülkemiz olan Türkiye'de ilk olarak güzel sanatlar fakültesinin kurucusu olan Osman Hamdi Bey tarafından 1882'de kurulmuştur. İlk olarak Sanayi-i Nefise Mektebi olarak kurulmuştur. Fakat daha sonraları Mimar Sinan güzel sanatlar fakültesi adını almıştır ve Mimar Sinan güzel sanatlar fakültesinde şuan ki birçok ünlü sanatçı büyüyüp gelişmiştir.

Sizlerde ünlü sanatçılar gibi gelişip güzel bir yerlere gelmek istiyorsanız kesinlikle öncelikle Ankara güzel sanatlar fakültesine hazırlık kurslarını tercih etmelisiniz. Bu sayede hayal ettiğiniz okula gidebilirsiniz.