OZAN DOSTU BAĞLAMA KURSU

blog yazısı ekle !

OZAN DOSTU BAĞLAMA KURSU

Müzik ruhun gıdasıdır sözünü boşuna dememiş atalarımız bizde bu sözden yola çıkarak -ki doğruluğuna eminiz- ruhumuzun dinlenmesi doyması için müziğe ihtiyacımız vardır. Müzik bizim için bir rahatlama aracı olmakla kalmıyor birçok karışık duygulardan sıyrılıp hayatı daha gerçekçi görmemizi de sağlıyor haksız mıyız?

Biz size Anadolu insanı için çok değerli olan bir müzik aletinden bahsetmek istiyoruz. Anadolu deyince insanın aklına direkt olarak gelen müzik aletidir bağlama. Bağlamanın essiz ve doyumsuz sesini herkes gibi sizlerde beğenerek dinliyor ve çalmak için büyük bir aşk ile yanıyoruz. Kim istemez ki? O tellerden ruhumuzu dinlendirecek olan güzel müzikler, melodiler çıkmasını bizce herkes ister.
Herkes bağlama çalmayı ister fakat herkeste bağlama çalmayı öğrenmek isteyecek kadar sabır ve azim var mıdır? Bende o sabır o azim var diyorsanız sizleri bağlama kurslarımıza davet ediyoruz.

Dost tavsiyesi verecek olursak bağlamayı veya herhangi bir müzik aleti çalmayı öğretecek bir kuruma gidiyorsanız o kursun eğitmenlerinin sabırlı ve öğretmeye istekli bir özelliğe sahip olması gerekmektedir. Böyle yüce gönüllü hocaları Ankara bağlama kurslarında bulabilmek pek ala mümkündür.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Bağlama sesi insana huzur veriyor. Sanatın her türlü dalı insana huzur verirde bağlamanın yeri hep bir adım öne gitmiştir. Peki, huzur bulduğunuz bağlamayı neden sizler çalmıyorsunuz. Madem bağlama sesini duyduğunuzda mest oluyorsunuz o zaman bağlama kurslarımıza gelerek sizler bağlama çalmayı öğrenebilir kendinizi ve çevrenizdeki insanları mest edebilirsiniz.

Gelmiş geçmiş bütün âşıkların, ozanların tek dostu olan bağlama Ankara bağlama kursları ile sizlerinde en yakın dostu, sırdaşı olacaktır. Sizlerde bu konuda kendinizi geliştirmek ve başarılı bir bağlama sanatçısı olmak için kursumuza gelebilir ve essiz güzellikteki parçaları rahatlıkla ve çok kısa bir zaman zarfı içerinde çalabilirsiniz.

Günümüzde yaşayan ve yakın zamanda hayatını kaybetmiş olan birçok ünlü ozanımız gibi bağlamayı hayatınızda vazgeçemez bir unsur görüp onlar gibi olabilirsiniz. Anadolu'nun zarif detaylı çizgileri ile bağlama sizleri bambaşka bir kişi kılacaktır. Sizlerde bağlama konusunda emek ve sabrın sonunda kendinizi aşabilir ve büyük bir üstat olabilirsiniz.