BATININ SESİ YAN FLÜT

blog yazısı ekle !

BATININ SESİ YAN FLÜT

Batı kaynaklı bir müzik aleti olan ve daha sonraları Türk müziği tarafından benimsenen yan flüt dinleyicilerini kendisine âşık ediyor. Sesi ve tınısı diğer müzik aletlerinden oldukça farklı ve özeldir. Çalması zevkli dinlemesi zevkli bir müzik aletini çalmayı öğrenmek istemez misiniz? Çalmakla hem kendinizi hem de çevrenizi yan flüte âşık etmek siz sanatçı ruhlu arkadaşlarımızı onurlandıracaktır.
Yan flütün yapısından biraz bahsedecek olursak ilk yapıldığında tek parça olan yan flüt zaman içerisinde ağızlık, gövde, ayak olmak üzere üç parçaya ayrılmıştır. Çalarken de genellikle sol anahtarı kullanılır ve nefesli müzik aletleri arasında en beğenilenler listesinde yer alır.

Yan flüt oldukça eski bir müzik aletidir. Tarih sayfalarına girişini M.Ö 5. Yüzyılda yaptırmıştır. Daha sonraları ise Avrupa'da alman flütü olarak adlandırılmış ve o şekilde kullanılmıştır. Bu süre içerisinde 12. Yüzyıla kadar aynı isme sahiptir. Günümüzde kullanılan yan flütün asıl mimarı Tehobold Boehm'dir. Flüte adını Boehm koymuştur.

Yan flüt kurslarında öğreneceğiniz birkaç olgudan bahsetmek istiyoruz. Yan flüt müzik aletini öncelikle sizlere tanıtıyor nasıl tutulacağı nasıl öğreneceğiniz hakkında bilgi veriyoruz. Notaları ses çıkarma ve bu konuda alıştırma yapmanızı sağlıyor ve nefes egzersizleri, ağız duruş şekli, şarkı çalışmaları, eserlerin analizleri ve en son olarak da sizlere solo ve orkestrada rahatça çalabilmeniz için antrenmanlar yaptırıyoruz

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

bySANAT Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mah. Beyler Cad. 2742. Sokak No:4 Çayyolu - Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Ankara yan flüt kursu ile tüm yan flüt çalabilme hayalinizi çok kısa bir zaman zarfı içerisinde gerçekleştirebilirisiniz. İster batı müziği aşığı olun ister diğer tüm müzik türlerine yöneliminiz olsun yan flütü istediğiniz her türde müzikte rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sizlerde ünlü bestekârların sanatçıların arkadaşı dost olan yan flütü çalmak ve bu konuda usta bir sanatçı olmak istiyorsanız uğramanız gereken tek yer kurslarımız.

Sanatı ile güzelliği yakalamış olan Bülent Evcil, James Galwar ve ''sihirli flüt'' lakabıyla tanınan Şefika Kurter gibi daha nice sanatçıların yaptığı gibi nefesiniz ile herkesi derinden etkilemek istiyorsanız sizleri Ankara yan flüt kurslarına bekliyoruz. Kursumuzda sizlere ders veren eğitmenlerimiz ile her şeyi tahmin ettiğinizden daha kısa sürede gelişecektir bundan emin olabilirsiniz.