YAN FLÜT ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 10 MADDE

blog yazısı ekle !

YAN FLÜT ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 10 MADDE

Yan flüt öğrenmek için ilk olarak yapmanız gereken şey kendinize uygun olan bir yan flüt edinmektir. Eğer yeni başlayanlardansanız seviyenize uygun olabilecek bir yan flüt seçmeniz gerekmektedir. Yan flütü Ankara ve daha pek çok şehirde enstrüman ve müzik ekipmanları bulunduran bir mağazadan temin edebilirsiniz. İlk başlayanlar için bu husus oldukça önemlidir; çünkü yan flüt çalmayı bilen kişiler tüm flütleri kullanabilirler, bilmeyenlerde ise durum böyle değildir. Bu nedenle de öncelikle her anlamda tam ses alabileceğiniz bir flüt ile başlamanız sizler için en mantıklı seçim olacaktır.

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Cemal Gazeloğlu Sanat Akademi

Etlik

devamını oku... Adres: Yunus Emre Caddesi 2/14 Kat:3 (aşağı eğlence göbek, Akbank üstü) Aşağıeğlence / Etlik-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara

Bilmelisiniz ki; bu işin ilk adımı yan flüt almaktır ve bu fazlası ile önemlidir. Bunu unutmamalı ve yan flüt seçiminizi bunun bilincinde olarak yapmalısınız. Yan flüt başlangıç modelleri sizin için en uygun olanıdır. Bu işte ilerlediğinizde orta ve üst seviye flüt seçimi yapmak sizler için daha kolay olacaktır. Ancak öncelik her zaman ilk yan flüt seçimindedir. Şimdi yan flüt alırken dikkat edilmesi gereken 10 madde nedir onlara bir bakalım;

  • 1.Yan flüt almadan önce ilk olarak bütçe belirlemeniz gerekmektedir. Çeşitli fiyat ve modellerde pek çok yan flüt mevcuttur. Bütçe belirlemeniz sizin işinizi de fazlası ile kolaylaştıracaktır. Böylelikle hangi fiyat aralığındaki flütlere bakmanız gerektiğini bilecek ve zamanınızı da boş yere harcamamış olacaksınız. Dolayısıyla bütçenizi sarsmayacak bir şekilde yan flütünüze ayırabileceğiniz maksimum fiyat aralığını belirlemeli ve yan flüt seçimini ona göre yapmalısınız. Burada önemli olan bütçeniz uygun olan en iyi flütü alabilmektir.
  • 2.Dikkat etmeniz gereken diğer bir şey ise sağlam ve garanti vaat eden markaları tercih etmeniz olacaktır.
  • 3.Alacağınız yan flütte CY kesim ambişür başlığının bulunmasına dikkat etmelisiniz.
  • 4.Aynı zamanda yan flüt alırken kafanızda oluşan ön yargılardan da kurtulmanız gerekmektedir. Örneğin; en pahalı flüt en iyi olanıdır gibi bir düşünceyle hareket etmemelisiniz.
  • 5.Yan flüt seçiminizi yaparken korunaklı bir flüt çantasının da olup olmadığına dikkat etmeyi unutmamalısınız.
  • 6.Yan flüt almadan önce kesinlikle yapmanız gereken diğer bir şey ise piyasa araştırması yapmak olmalıdır. Bu konuya da dikkat etmeli ve önemsemelisiniz.
  • 7.Aynı zamanda alacak olduğunuz yan flütün bir temizleme çubuğunun da olduğuna emin olmalısınız.
  • 8.Yan flütünüzde Off – Set G özelliğinin bulunup b ulunmadığına da dikkat etmelisiniz.
  • 9.Mi mekanizmasının kolay üflenebilir olması için yapılmış olan Mı Mekanik başlığının flütünüzde olmasına dikkat etmelisiniz.
  • 10.Son olarak alacak olduğunuz yan flütün iç ve dış temizliği için özel temizlik bezlerinin de olmasına özen göstermeli ve dikkat etmeliniz.