YAN FLÜT ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 10 MADDE

blog yazısı ekle !

YAN FLÜT ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 10 MADDE

Yan flüt öğrenmek için ilk olarak yapmanız gereken şey kendinize uygun olan bir yan flüt edinmektir. Eğer yeni başlayanlardansanız seviyenize uygun olabilecek bir yan flüt seçmeniz gerekmektedir. Yan flütü Ankara ve daha pek çok şehirde enstrüman ve müzik ekipmanları bulunduran bir mağazadan temin edebilirsiniz. İlk başlayanlar için bu husus oldukça önemlidir; çünkü yan flüt çalmayı bilen kişiler tüm flütleri kullanabilirler, bilmeyenlerde ise durum böyle değildir. Bu nedenle de öncelikle her anlamda tam ses alabileceğiniz bir flüt ile başlamanız sizler için en mantıklı seçim olacaktır.

Ankara'da Yan Flüt Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Yan Flüt Kursu


Bilmelisiniz ki; bu işin ilk adımı yan flüt almaktır ve bu fazlası ile önemlidir. Bunu unutmamalı ve yan flüt seçiminizi bunun bilincinde olarak yapmalısınız. Yan flüt başlangıç modelleri sizin için en uygun olanıdır. Bu işte ilerlediğinizde orta ve üst seviye flüt seçimi yapmak sizler için daha kolay olacaktır. Ancak öncelik her zaman ilk yan flüt seçimindedir. Şimdi yan flüt alırken dikkat edilmesi gereken 10 madde nedir onlara bir bakalım;

  • 1.Yan flüt almadan önce ilk olarak bütçe belirlemeniz gerekmektedir. Çeşitli fiyat ve modellerde pek çok yan flüt mevcuttur. Bütçe belirlemeniz sizin işinizi de fazlası ile kolaylaştıracaktır. Böylelikle hangi fiyat aralığındaki flütlere bakmanız gerektiğini bilecek ve zamanınızı da boş yere harcamamış olacaksınız. Dolayısıyla bütçenizi sarsmayacak bir şekilde yan flütünüze ayırabileceğiniz maksimum fiyat aralığını belirlemeli ve yan flüt seçimini ona göre yapmalısınız. Burada önemli olan bütçeniz uygun olan en iyi flütü alabilmektir.
  • 2.Dikkat etmeniz gereken diğer bir şey ise sağlam ve garanti vaat eden markaları tercih etmeniz olacaktır.
  • 3.Alacağınız yan flütte CY kesim ambişür başlığının bulunmasına dikkat etmelisiniz.
  • 4.Aynı zamanda yan flüt alırken kafanızda oluşan ön yargılardan da kurtulmanız gerekmektedir. Örneğin; en pahalı flüt en iyi olanıdır gibi bir düşünceyle hareket etmemelisiniz.
  • 5.Yan flüt seçiminizi yaparken korunaklı bir flüt çantasının da olup olmadığına dikkat etmeyi unutmamalısınız.
  • 6.Yan flüt almadan önce kesinlikle yapmanız gereken diğer bir şey ise piyasa araştırması yapmak olmalıdır. Bu konuya da dikkat etmeli ve önemsemelisiniz.
  • 7.Aynı zamanda alacak olduğunuz yan flütün bir temizleme çubuğunun da olduğuna emin olmalısınız.
  • 8.Yan flütünüzde Off – Set G özelliğinin bulunup b ulunmadığına da dikkat etmelisiniz.
  • 9.Mi mekanizmasının kolay üflenebilir olması için yapılmış olan Mı Mekanik başlığının flütünüzde olmasına dikkat etmelisiniz.
  • 10.Son olarak alacak olduğunuz yan flütün iç ve dış temizliği için özel temizlik bezlerinin de olmasına özen göstermeli ve dikkat etmeliniz.