SANATTA BİR DEVRİM TİYATRO KURSU

blog yazısı ekle !

SANATTA BİR DEVRİM TİYATRO KURSU

Tiyatro insanlar için mükemmel bir aktivitedir neden diye sormayacak olursanız eğer tiyatro insanları doğruya, iyiye, güzele yönlendirir ve aslında her zaman hayatımızın içerisinde bulunur. Mesela bir taklit yaparken bile tiyatro yapıyorsunuz diyebiliriz. Bu derece içimizde olan bir aktiviteyi daha yakından tanımak hiç fena olmaz.

Tiyatro yunanlılar tarafından çok önce bulunmuş sanat dalıdır. Tiyatro bir sahnede seyirciler karşısında oynanan bir oyundur. Tiyatroda farklı karakterler yer almaktadır bunların her birini farklı farklı kişiler seslendirerek sahnede oyunlarını sergilerler. Tiyatronun içerisinde sadece oyun oynanmaz tiyatronun içerisinde bulunan birçok unsur yer almaktadır. Bunlar müzik, dans, oyunculuk, sahnenin ayarlanması, kostümler bunların hepsi tiyatro içerisinde bulunan unsurlardır.

Ankara'daki tüm Tiyatro Eğitimi Kursları için tıklayınız
Ankara Tiyatro


Tiyatronun tarihçesinden biraz bahsedecek olursak eğer ilk yapıtlarını MÖ.4. yüzyılda görülmüştür ve o zamanlara kadar hızını hiç kaybetmemiş aksine çok daha hızlı bir şekilde ilerlemiştir. Tiyatronun ilk zamanlardaki kullanım alanları daha çok kiliseler tarafından İncil de yazılar hikâyelerden alıntılar yaparak oradaki oyunları canlandırırlardı.

Tiyatronun insanlara kattığı değerler ise saymakla bitmeyen türdendir resmen tiyatro insan hayatını şekillendiriyor. Mesela tiyatronun insan hayatındaki öneminden bahsedecek olursak tiyatro, insanlarda sorumluluk duygusunu aşılar bu bile başlı başına ne kadar da önemli bir konu. Devam edecek olursak eğer tiyatro insanlarda toplum olma bilincini aşılar güzel konuşmaya teşvik eder. Bu ve bunun gibi birçok şekilde bizlere yarar sağlar.

Sizlere birazda Türk tiyatrosunda emeği geçen nam salmış usta oyuncularımızdan bahsetmek istiyorum. Müjdat Gezen, Levent Kırca, Oya Başar ve Haldun Dormen gibi birçok sanatçı gibi ünlü birer yıldız olmak istiyorsanız sizleri Ankara tiyatro eğitimi kurslarına davet ediyoruz.

Ankara tiyatro eğitim kursları ile sizleri usta bir sanatçı haline getireceğiniz saygı değer alanında eğitmenlerimiz ile sizleri adeta yıllardır sahne almışçasına bir eğitim ile karşı karşıya kalacaksınız.

Bizler ile iletişime geçmek kurslarımıza katılmak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşılabilir ya da bizzat kurslarımıza gelip nasıl bir eğitim verdiğimize şahit olun. Doğru bir yönelme ile her zaman en güzel en yüksek sonuçlara ulaşırsınız. Bence bu fırsatı iyi değerlendirin.