SANATIN RENGİ RESİM KURSU

blog yazısı ekle !

SANATIN RENGİ RESİM KURSU

Resim bilinen en eski sanat dallarından biridir. Bu sanatın ilk atası insanoğlunun ilk evresinde yaşayan insanlardır. Bunun Nedeni ise ilk insanlar resmi bir kâğıt ya da deriye değil de kendilerinin yaşamakta olduğu mağaraların duvarına çizmişlerdir. Bu nedenden dolayı ilk resim sanatın bilinen en eski sanat eseridir.

Ankara'daki tüm Resim Kursları için tıklayınız
Ankara Resim


Resim sanatı ile tüm insanlar çağlar boyunca kendilerini, duygularını, düşündüklerini ve yaşadıklarını anlatmaya ve kendilerini bu şekilde ifade etmeye çalışmışlar, özelliklede bu konuda çok başarılı olmuşlardır. Atalarımızın da dediği gibi her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır lafını resme uyarlayabiliriz. Yani her insanın resimden anlayışı, resim hakkında el becerisi ve resim çiziş şekli insandan insana farklılık göstermektedir.

Resim sanatında sizlerde başarılı olduğunuzu ya da kendinizi resim ile ifade etmek istediğinizi düşünüyorsanız böyle bir arzu varsa içinizde yatan o zaman sanatınızı icra etmek için önemli bir eğitim görmeli ve bilinçli bir şekilde bu sanatı icra etmelisiniz. Ankara resim kursları ile bu isteğinizi gerçeğe dönüştürmek ister misiniz?

Resim sanatında hayal gücünüzün varlığını ve kuvvetini gösterebilirsiniz. Şöyle ki dünyada var olan bir nesneyi hayal gücünüz ile bütünleştirip o nesneye çok daha farklı kavramlar yükleyebilir ve sizde çağrıştırdığı anlamlar ile resme dökebilirsiniz. Var olan yeteneğinizi keşfedip üzerine teknik bilgileri ve hayal gücünüzü de ekleyip büyük bir sanatçı olmaya ne dersiniz?

Resimde her nesnenin, her düşüncenin uğradığı değişimlere uğramış ve zaman içerisinde oluşan yeni akımlara ayak uydurmuştur. Bu akımlar; Rönesans (klasizm)(15.yy 16.yy), barok (17.18.yy), neo klasizm (18.yy ve 19.yy başı), romantizm(19 yy), realizm (19.yy 2. yarısı), empresyonizm (izlenimcilik) (19.yy sonu), puantaizm (yeni izlenimcilik), post empresyonizm, fovizm (19.yy sonu 20.yy başı) akımlarıdır.

Ankara resim kursunda karakalem çalışması, anime resim, sulu boya, yağlı boya, temel çizim, geometrik çizimler ve daha fazla resim hakkında her türlü bilgiye sahip olabileceksiniz. Resme duyduğunuz aşk ile hayatınızı renklendirmek ister misiniz? Kurslarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek ve derslerimizin işleyiz biçimine kendiniz şahit olmak istiyorsanız sizleri kurslarımıza bekliyoruz.