SANATIN BOYASI RESİM KURSU

blog yazısı ekle !

SANATIN BOYASI RESİM KURSU

Resim sizin elinizden çıkan herhangi bir figürün ya da objenin bir yere çizilme sanatıdır. Resmin tarihi hakkında biraz bilgi verelim isterseniz. Resmin ile ilk insanlık tarihi aynı yaştadır desek hiçte abartılmış bir cümle kurmuş olmayız. Resim ilk olarak insanlığın yaşam sürdüğü tarihlerinde ortaya çıkmıştır. İlk resim yapılan neyse ise mağara duvarlarıdır. Avlandıkları olayları çizerek resim yapmaya başlamışlardır.

Resim sanatı sizlerinde tahmin edebileceği gibi günümüze gelene kadar çok bariz belli olan bazı değişimlere uğramıştır. Zaman içerisinde doğup gelişen akımlardan etkilenerek her fırsatta değişim göstermiştir. Ayrıca resim sanatı tarih bilimine çok büyük fayda sağlamıştır. Tarih bilimine bazı yönlerde ışık tutmaktadır.

Ankara'daki tüm Resim Kursları için tıklayınız
Ankara Resim


Resim sanatını her kesimden, her topluluktan insanlar icra edebilir. Sanat evrenseldir herkesin sanat yapmaya hakkı vardır. Pek çok insan resimle ilgilenir ve gördüklerini, hayal ettikleri bütün unsurları parmaklanın ucu ile sanata dönüştürürler ve bu konuda kendilerini ispatlayabilirler. Sanat alanında hayal gücü sandığınızdan daha çok yer kaplamaktadır.

Ankara resim kursu resim sanatında istediğiniz yere gelmeyi ve bunu çok kısa bir zaman zarfı içerisinde yapmaya ne dersiniz? Kurslarımızda siz değerli öğrencilerimize verdiğimiz eğitimde geometrik çizimler ile derslere başlamaktayız. Bu geometrik desenler ise eğri, düz, dairesel çizgiler, ölçü, oran-orantı, açı ve mekân çizimi, gölgelendirme, karartma ve sayamadığımız birçok olanda eğitim almanızı sağlamaktayız.

Ankara resim kurslarına gelecek hayalini kurduğunuz ve olmasını istediğiniz her şeyi bizzat kendiniz yapabilirsiniz. Kurslarımız ile sanatınızı icra etmek istediğiniz, gitmeyi planladığınız okullara daha hazırlıklı ve daha kolay bir şekilde gidebilirsiniz. Kurs öğretmenlerimizin engin bilgi ve becerilerini sizlerde fark edecek ve onlar gibi hatta daha iyi bir sanatçı olmak için onların vermiş olduğu bilgiden faydalanabilirsiniz.

Sizlerde ünlü Türk ressamları gibi Adnan Turanî, Burhan Uyar, Abidin Dino, İbrahim Çallı gibi büyük bir sanatçı olmayı istiyorsanız yapmanız gereken tek şey kurslarımıza başvurmak olacaktır. Kurslarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek ve derslerin nasıl işlendiğini sizlerde görmek istiyorsanız sizleri misafir öğrenci olarak ücretsiz derslerimize davet ediyor ve farkımızı kendi gözlerinizle görmenizi sağlıyoruz.