SANATIN ADRESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNE HAZIRLIK KURSU

blog yazısı ekle !

SANATIN ADRESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNE HAZIRLIK KURSU

Sanat hepimizin yaşamında az ya da çok bir şekilde yer edinmiştir. Hepimiz sanat denilen o büyük ve rengârenk kumaşın bir tarafından tutup kendimize uyarlamışızdır. Ben sanattan anlamam diyen biri bile muhakkak farkında olmadan sanatın bir dalı ile uzaktan yakından bir bağ kurar nasıl mı dersiniz? Örneğin bir şarkıyı mırıldanıyorsanız veya bir yere yaprak, dal ya da herhangi bir şey mi kararlıyorsunuz? İşte tam da burada sanatınızı icra etmiş oluyorsunuz.

Ankara'daki tüm Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Kursları için tıklayınız
Ankara Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık


Sanat toplumun gelişimlik seviyesiyle orantılı bir unsurdur. Saygı değer ulu önder Atatürk sanata çok önem vermiş ve bunu birçok sözü ile dile getirmiştir. Örnek verecek olursak ''Güzel sanatlara muvaffak almak, bütün inkılâplarda başarıya ulaşmak demektir. Güzel sanatlarda muvaffak olamayan ilelebet mahrum kalacaktır.

Güzel sanatlar sanatın büyük bir çoğunluğu kaplıyor diyebiliriz. Heykelcilik, resim, seramik, halı dokuma, oyma, film tasarım, grafik tasarım, animasyon, müzikal anlamda yapılan sanatlar ve daha neler neler. Sanat sınırsız bir kavramdır.

Ülkemizde ilk güzel sanatlar fakültesi şimdiki adı Mimar Sinan güzel sanatlar fakültesindir. İsmi daha önce Sanayi-i Nefise Mektebi adı ile kurulmuş. Osman Hamdi Bey 1882'de burayı kurmuş ve 1928'de güzel sanatlar akademisini almış ve o günlerden bu günlere birçok ünlü sanatçı yetiştirmiştir.

Güzel sanatlar fakülteleri yetiştirmek üzere oldukları öğrencileri önce üniversiteye giriş sınavlarına daha sonra ise kendilerinin belirledikleri özel yetenek sınavlarına tabi tutuyorlar. Bu sınavlara hazırlık için ister özel öğretmen ile çalışın ister bir kurs ile ortak bir çalışma içerisine girin. Önemli olan yeteneğinizi geliştirecek emin eller bulabilmektir. Bu yeteneği geliştirecek olan eller Ankara güzel sanatlar fakültesine hazırlık kurslarıdır.

Sanatınızı ustaca icra etmek istiyor ve bu hayalini kurduğunuz okullarda hayalini kurduğunuz gelecek için ilk adımı atmak istiyorsanız sizleri Ankara güzel sanatlar fakültesine hazırlık kurslarına bekliyoruz.

Sınavlara hazırlanmak sizin için daha önce hiç bu kadar eğlenceli ve dolu dolu olmamıştır. Farkımızı fark edip gözlemlemek istiyorsanız sizleri kursumuza bekliyoruz. Bence bu güzel kurslardan o paha biçilemez yeteneklerinizi esirgemeyip sizleri geleceğin aydınları olma yolunda yürütecek olan bu güzel kursları sakın kaçırmayın.