SANAT VE DANS

blog yazısı ekle !

SANAT VE DANS

Niçin dans ettiğimiz veya dans etmeyi öğrenmek istediğimizle ilgili birçok neden olabilir. Evet, dans ediyoruz çünkü eğleniyoruz, sosyalleşip yeni kişilerle tanışıyoruz, dans ediyoruz çünkü kendimiz için iyi bir fiziksel aktivite sağlamış oluyor ve hatta belki bundan biraz daha fazlasını elde ediyoruz, dans ediyoruz çünkü zihnimiz için bir çeşit meditasyonu sağlamış oluyoruz ve dans ediyoruz çünkü bu bir sanat ve kendimizi dünyaya göstermenin en özel yolu bu.

Ankara 'da bulunan dans okullarının eğitmenleri ise bu yukarıda belirtilen sebeplere ek olarak başka şeylerinde eklenebileceğini belirtiyorlar. Örneğin, dans etmek bazen sadece bir müziğe eşlik etmek anlamına da gelebiliyor ve hatta bu dansı birisiyle birlikte yapıyorsanız, o zaman paylaştıklarınız bu şarkının sözlerinden daha derin anlamlar ve izler bırakabiliyor.

Ankara'daki tüm Dans Sporu Kursları için tıklayınız
Ankara Dans Sporu

Aynı zamanda sadece sosyal bir aktivite olmasının yanında, bireysel olarak kendinizle de mücadele etmenizi teşvik eden ve hep daha iyisini yapmak için zihninizi ve bedeninizi programladığınız bir aktiviteye dönüşüyor.

Dans ederek geçirdiğiniz bir kaç zamandan sonra artık zihniniz ve bedeniniz kendini sürekli dans ile ilgili bir şeyler yapmaya sevk ediyor. Tıpkı bir ressamın yapacağı resmi hayal etmesi veya bir bestecinin yazacağı şarkının sözlerini aklında toparlamaya çalışması gibi sürekli dansınızı ve hareketlerinizi düşünüyorsunuz.

Hatta eğer dansınızda belirli bir seviyeye gelmiş ve artık bu yeteneğinizi bir sahnede sergileme şansına sahip olmuşsanız işte o zaman sizi izleyen herkesin beden dilinizle anlattığınız şeyleri anladığını hissetmek ve onlarla bu yolla da olsa bir iletişimde olduğunuzu bilmek hayatınızın da vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş oluyor.

Eğer sizler de bu sanatın bir parçası olmayı istiyorsanız Ankara'da bulunan dans okullarında kendiniz için en ideal eğitimi almaya başlayabilirsiniz.