RESİM KURSU DERSLERİ VE DERS SÜRESİ

blog yazısı ekle !

RESİM KURSU DERSLERİ VE DERS SÜRESİ

Ankara Resim kursları dersleri farklı tekniklerin sistemleştirilmiş ders programları ile eğitim vermektedir. Resmin kendine özgü teknikleri vardır. Yüzeysel olarak bu tekniklere birkaç örnek vererek derslerin içeriği hakkında da bilgi vermiş olalım;

Ankara'daki tüm Resim Kursları için tıklayınız
Ankara Resim
  • Basit düzeyde çizgi çalışmaları
  • Degrade geçiş alıştırmaları
  • Oran orantı
  • Tonlama, kontur ve uygulama çalışmaları
  • Renklerin leke bilgileri
  • Perspektif ve çeşitleri
  • Tonlama çeşitleri
  • Kompozisyon oluşturma çalışmaları
  • Objelerin gölgelerini oluşturma teknikleri

Gibi konularda akademik düzeyde bilgiler verilmektedir. Dersleri alanında uzman kadro tarafından bilgice zengin hocalar tarafından verilmektedir.

Ayrıca resim adına temel bilgi seviyesi oluşturulduktan sonra kişinin kendine uygun gördüğü resmin dallarından birine yönelerek o dalda kendini geliştirmesi için derslere yönelir. Yani yağlı boya, karakalem, gibi resmin dallarında gelişmek istiyorsa o alandaki derslere yönelir. Ya da heykel veya animasyonda kariyer planları yapıyorsa katılımcı o derslere kendini odaklayarak derslerini bu alanda alır. Böylece kendinize belirlediğiniz çizgide devam etmek çok daha kolay olacaktır. Ankara resim kursları yazılarımızı takip eden okuyucularımız fark edeceklerdir tüm verdiğimiz bilgiler rastgele oluşturulmamış, sistemin ürünlerdir.

Peki, Ankara resim kurslarındaki ders süreleri ne kadar? Diye düşünen okuyucularımızı bu süreyi özel dersleri ve grup derslerine göre farklılık gösterebilir. İşi yoğun olan katılımcıların veya dersleri yoğun olan öğrencilere kolaylık sağlamak amacı ile ders programlarını kendileri belirleme olanağı ile sağlanmaktadır. Haftanın 3 günü 1 saatlik programlar şeklinde de grup dersleri verilmektedir.

Ankara resim kursları farklı etkinlikler ile derslerin monotonluğundan sıkıcılığından öğrencileri kurtarmaktadır. Öğrenciler öğrenirken aynı zamanda eğlenmeyi de beraberinde gerçekleştirirler. Farklı aktiviteler düzenlenerek hem farklı insanları tanıma fırsatı sağlanır hem de kalıcı dostluklar kurulur. Mesela resim sergileri düzenlenerek isteyen öğrencilerin çalışmaları bu sergiye eklenerek çalışmalarının insanların beğenisine sunar. Böylece özgüven artışı ile ileriki zamanlarda büyük adımlar atmalarında korkularını yenmeleri de sağlanır.

Ankara resim kursları ders ve derse ek olarak farklı çalışmalar ile çok fazlasını katılımcıların hizmetine sunmaktadır. Bu da kursların kalitesini ve katılımcılarına verdiği değerin göstergesidir. Ankara resim kursları bu alanda kendini içinde bulunduğu zamana uydurmuş, elit kurslardır.