PİYANO İLE İCRA EDİLEBİLECEK MÜZİK TÜRLERİ

blog yazısı ekle !

PİYANO İLE İCRA EDİLEBİLECEK MÜZİK TÜRLERİ

Müzik aletlerinin kullanım alanları farklıdır. Aslında hepsi her müzik türüne uygun gibi görünsede bazı müzik aletleri sadece birkaç müzik türüne daha uygundur. Bu da müzik aletinin yapısından ve çıkardığı seslerden kaynaklanır.Müzik aletlerinin kullanım alanı müzik aletinin yapısına göre ve çıkardığı seslerin özelliğine göre değişmektedir. Mesela bir elektro gitarı rock müzikte kullanabilirken klasik müzik gösterisinde elekto gitar karşımıza çıkmaz. Buda müzik aletlerinin farklılığından kaynaklanır. Piyano da kullanım alanı sınırlı olan bir müzik aletidir. Piyano müzik aletleri içerisinde farklı bir yapıya sahip olan bir alettir. Piyano hem tuşlu hem de vurmalı bir müzik aletidir. Piyanoyu çalmak için el ve ayaklar kullanılmaktadır. Çıkardığı seslerde piyanonun özelliğine göre değişmektedir. Piyano içerisinde yer alan teller sayesinde piyanodan ses çıkar. Piyanonun tuşlarına basıldığı zaman tellerden piyano içerisindeki mekanizma hareket eder ve böylece tellerden ses çıkar.

Ankara'da Piyano Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Piyano KursuPiyano ilk olarak kiliselerde yapılan ayinlerde ilahi söylenirken kullanılırmış. Piyanon yıllar içinde geliştirilmesi ile birbirinden farklı müzik türünde kullanılmaya başlanmasına neden olmuştur. Piyanonun en çok kullanıldığı müzik türleri ise klasik müzik ve caz müziklerdir. Piyanonun çıkardığı sesler klasik ve caz müzik türlerine daha uygun olmasını sağlamıştır. Pop müzik türünde de piyano kullanılabilir ama pop müziğin ritmine pek de uymaz. Piyanoyu klasik müzik ve caz müzik gösterilerinde müzik aletleri içerisinde en önde görmek mümkündür.

Piyano çalması zor olan bir müzik aletidir. Piyanoyu çalan kişilere piyanist denilmektedir. Dünyada adını duyurmuş önemli sanatçılar içerisinde birçok piyanist de bulunmaktadır.Piyano bütün müzik aletleri içerisinde yapı itibariyle en büyük olan müzik aletlerinden birisidir. Bu büyük müzik aleti içerisindeki tuşlar eşsiz bir müzik ziyafeti yaşanmasını sağlar. Piyanonun büyük bir müzik aleti olması onun taşınmasını da zorlaştırmaktadır. Piyano dünyada en çok kullanılan müzik aletlerinden birisidir. Piyanonun pahalı bir müzik aleti olması da onun kullanım alanını daraltmıştır. Piyano öğrenmek zaman ve emek isteyen bir iştir. Yeteneği olan kişiler özel hocalar tutarak piyano kursu alıp bu müzik aletini çalmaya başlayabilirler.