ORKESTRANIN SESİ PİYANO KURSU

blog yazısı ekle !

ORKESTRANIN SESİ PİYANO KURSU

Sanat ve insan yüzyıllardan beri hep iç içe yaşam sürmüşlerdir. Özellikle müzikal anlamda sanat her daim yaşamımızın odan noktası haline gelmiştir diyebiliriz. Piyano da bunlara dâhil olan bir müzik aletidir. Batılı bestekârların beste yaparken ön planda tuttukları piyano herkes tarafından çok sevilen ve çalınmayı istenilen bir müzik aletidir.

Ankara'daki tüm Piyano Kursları için tıklayınız
Ankara Piyano


Tuşlu müzik aleti sınıfında yer alan piyano ilk kez 1711 yılında Bartolomeo Cristofor tarafından yapılmıştır. Piyanonun atası şekil ve yapı itibariyle bu çalgının ilkeli olan Klavikorddur. Piyano ile ilk kez 1770 yılında Muzio Clementi eser yazmaya başlamıştır. Tek başında tüm orkestrayı bünyesinde bulunduran piyano varlığıyla müzik dünyasında bir çığır açmıştır.

Dünyaca ünlü bestekâr ve piyano sanatçısı olan Luvcig Van Beethoven, Claude Debussy, Willem Brons gibi sanatçılarının eserleri günümüzde hala etkisini ve güzelliğini koruyor. Türk piyanistlerinden önemli ve dünyaca tanınan sanatçılarımızda örnek verecek olursak Fazıl say, İdil Biret, Tuluyhan Uğurlu, Erman Varda, Hüseyin Sermet ve daha birçok sanatçımız ile Türk musikisini dünyaya tanıtıyoruz.

Ankara piyano kurslarımız ile piyano çalmak daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı. Piyano çalmak için erken yaşta kurslarımıza kayıt olmayı tercih etmelisiniz ama bu bir yetişkinin piyano çalmayı öğrenemeyeceği anlamına gelmez. Piyano çalmak her müzik aleti çalmak gibi belirli bir emek ve sabır gerektirir. Lakin piyanodan bu durum biraz daha fazla emek ve sabır gerekmektedir.

Piyano çalmanın yararlarından bahsedersek, zekâ gelişimi bakımından piyano çok önemli bir yere sahiptir. Her iki elin kullanılmasından kaynaklanan nedenler sonucunda piyanist her iki lobunu aynı anda ve düzenli bir şekilde kullanır ve bu kullanım sonucunda kişide zekâ bakımından bir ilerleme görülür.

Ankara piyano kursumuzda ister birebir ister topluluk halinde ders alabilir ve kendinizi bir şekilde geliştirebilirsiniz. Engin bilgilere sahip olan piyano öğretmenlerimiz sizlere piyano öğretmek için sabırsızlanıyoruz.

Sizlerde piyano çalma hayalinizi gerçekleştirmek istiyorsanız daha fazla zaman kaybetmeden kurslarımıza kayıt yapabilir ve hayalinizi kursumuzdan büyük desteğiyle gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Bu şahane fırsatı kaçırmamanızı öneririm. Daha fazla zaman kaybetmeden hemen yeteneklerinizin güzelliklerini keşfedin.