MÜZİĞİN NARİN SESİ KEMAN KURSU

blog yazısı ekle !

MÜZİĞİN NARİN SESİ KEMAN KURSU

Keman herkesin sevdiği herkesin hayalinde bulunan ve en çok çalınmak istenen müzik aletlerinin başında gelir. Bu yüzden tarihten bu yana özellikle de son zamanlarda keman çalmak isteyen insanların sayısı artmış ve kemanın popülaritesi gittikçe artmıştır. Ve bir çığ gibi de artmaya popülaritesi level atlamaya deva ediyor. Keman çalmak diğer müzik aletlerine nazaran biraz daha zordur çünkü perdesi olmayan bir müzik aletidir. Bu özelliği onu çalınması zor bir hale getiriyor. Fakat bir o kadarda cazip hale geliyor. Çünkü millet olarak zor olanı seven bir yapımız var.

Ankara'daki tüm Keman Kursları için tıklayınız
Ankara Keman

Sizlere bu kadar önemli olan keman ne zaman doğuş ne zaman gelişmiş, zaman içinde nasıl bir değişim geçirmiş biraz ondan bahsedelim. Kemanın ilk kez nerede yapıldığı tam anlamıyla bilinmemektedir. Bazı kaynaklarda kemanın Türklerin kemençeyi guz(oğuz kemençesi) alındığı belirtilir. Bazıları ise kemanın Arapların rebabında geliştirildiğini belirtmişlerdir. 16.yüzyıl ve 17. Yüzyıl keman ustaları kemana son şeklini vermişlerdir fakat şöyle bir şey daha var keman 19. Yüzyılda sen bir değişiklik geçirmiştir. Bu değişikliği gövde ve sap kısımlarında görmüş ve son halini almıştır. Orkestralarda ise ilk olarak 1565'te yer verilmiştir.

Kemanın Türk müziğinde çok önemli bir yere sahiptir. Birçok müzik eserlerinde kemana yer verilmiştir. Hatta tek başına bile bir mükemmellik oluşturulmuş. Peki, bu eşsiz müzik aletinin Türk musikisine ne zaman geldiğinden de biraz bahsedelim. Kemanın Türkiye'ye ne zaman geldiği tam olarak bilinmemekle birlikte Kanuni Sultan Süleyman'ın sadrazamlarında İbrahim Paşanın keman çaldığı bilinmektedir.

Sizlerde bu mükemmel müzik aletini çalmak istiyor ve bir keman ustası olmak istiyorsanız kesinlikle ve kesinlikle Ankara keman kurslarında bulunmanız oradaki eğitimden faydalanmanız gerekiyor. Alanında uzman eğitmenlerimiz ile sizlere birçok değerli bilgiyi keman hakkında bilinmeyenleri ve nasıl keman çalındığını çok daha eğlenceli çok daha iyi ve kaliteli bir eğitim ile sizlere sıralayacağız.

Keman çalmak sabır işidir, keman çalmak emek işidir, zaman ister, keman uğraşılmak ister yani anlayacağınız keman zorlu bir müzik aletidir. Fakat sizler ince eleyip sık dokuyarak bu işin üstesinden gelebilir ve bir kemanist olarak geleceğe yön verebilirsiniz.