KİŞİSEL GELİŞİMDE MÜZİĞİN 10 ETKİSİ

blog yazısı ekle !

KİŞİSEL GELİŞİMDE MÜZİĞİN 10 ETKİSİ

Müzik çocukları geliştirirken aynı zamanda da eğitiyor. Bu sebeple çocuklarınızı üç yaşından itibaren müziğe yönlendirmelisiniz. İnsanların kendini kötü hissettikleri zamanlarda müzik, adeta bir terapi görevi görür. Ayrıca müziğin, yorgunluğumuzu alma, özel günlerimizde bizim eğlenmemize yardımcı olma gibi daha pek çok olumlu etkileri bulunmaktadır. Okul öncesi dönemlerden başlayarak çocuklara müzik eğitimi aldırmak, çocukların kişisel gelişimlerine oldukça büyük katkılar sağlayacaktır. Çocuklara onlar için uygun olan müzikleri dinletmenin de önemli olduğunu unutmamak gerekir. Uzmanlar, çocuklara; çocuk şarkılarının yanı sıra klasik müziğin dinletilmesinden yana. Arabesk tarzı müziklerin ise kesinlikle çocuğa dinletilmemesi gerektiğinin de altını çiziyorlar. Çocuklarınızı Ankara ve daha pek çok şehirde bulunan müzik kurslarına yönlendirerek gelişmelerine ve eğitimlerine fayda sağlamalarına yardımcı olabilirsiniz. Kişisel gelişimde müziğin 10 etkisi nedir? Sorusunun cevabı ile devam edelim.

Ankara'da Müzik Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Müzik Kursu  • 1.Çocukların iletişim kurma becerilerinin yanı sıraa kendilerini rahat ve doğru bir şekilde ifade etmelerine yardımcı olur.
  • 2.Müzik ile çocuklar dinleme alışkanlığı kazanırlar.
  • 3.Çocukların sosyalleşmesinde de müziğin büyük etkisi bulıunmaktadır. Uzmanlar, piyano eğitimi alan çocukların adaptasyon, disiplin, özgüven, sorumluluk,rahatlama becerisi, kişisel düşünce tarzı kişisel özelliklerinde gelişmeler kaydettiğini belirtiyorlar.
  • 4.Akciğer gelişiminde ve solunum kontrolünde şarkı söylemenin, enstrüman çalmanın ise büyük ve küçük kas gelişimine ve kas ve zihin uyumu gelişimine büyük faydaları vardır.
  • 5.Dil gelişiminde de müziğin etkisi büyüktür. Okul öncesi dönemde gelişen dil, bu dönemlerde söylenen tekerleme ve şarkılar sayesinde gelişirken, okul döneminde de yazmayı kolay öğrenmelerine etki etmektedir.
  • 6.Çocukların konsantrasyonlarının gelişmesinde de müziğin rolü oldukça büyüktür. Müziğin ciddi anlamda dikkat yoğunluğu gerektirmesi, kendine ait iç dünyasının disiplininden kaynaklanmaktadır.
  • 7.Müzik eğitimi ile bilişsel işlemler ve algıda da gelişmeler görülmektedir.
  • 8.Müzik ile çocuklar daha bağımsız ve özgür bir ruh kazanırlar.
  • 9.Müzik ile birlikte çocuklarda ince ve derin düşünme, yücelme ile birlikte yüceltme duyguları da gelişir.
  • 10.Müzik çocukların sadece müziksel becerilerini değil, tüm kişisel becerilerini de geliştirmesine etki eder.