GİTAR KURSUNA GİDERKEN KENDİNİZİ GELİŞTİRMENİN 5 YOLU

blog yazısı ekle !

GİTAR KURSUNA GİDERKEN KENDİNİZİ GELİŞTİRMENİN 5 YOLU

Gitar çalan herkes bu işi annesinin karnından biliyor olarak doğmamıştır. Gitar konusunda usta olmanın yolu, bu güzel enstrüman için büyük bir zaman ayırmak ve

Ciddi emek harcamak gerekmektedir. Gerektiğinde gecenizi gündüzünüze katarak kendinizi geliştirmeye gayret etmelisiniz.

Elbette gitar konusunda gelişebilmek için bilinmesi gereken bazı ip uçları sayesinde işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Öncelikle gitar çalmak isteyen kişilerin ilk adımda, gitar konusunda iyi bir eğitim almalarına olanak sağlayacak bir müzik ya da gitar kursuna giderek işe başlayabilirler.

Ankara'da Gitar Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Gitar Kursu
Ülkemizde özellikle de Ankara gibi büyük şehirlerde pek çok kaliteli gitar kursları bulıunmaktadır. Ancak, tabi ki alacağınız eğitimin yanı sıra kişinin de kendini ilerletmek için gayret etmesi çok önemlidir. Şimdi sizlere gitar kursuna giderken kendinizi geliştirmenin 5 yolu nedir? Maddeler halinde belirtelim.

  • 1.Gitar konusunda usta olan gitaristleri izleyin.İnternet üzerinden bu gitaristlerin konserlerini mutlaka takip edin. Ayrıca usta gitaristlerin derslerini de internetten bularak, takip edebilirsiniz.
  • 2.Gitar konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız; sürekli dinleyin. Dışarıda yürürken ya da otururken, günlük hayattaki tüm aktivitelerinizi gerçekleştirirken usta gitaristleri durmadan dinleyin ve hangi teknikleri uyguladıklarını da algılamaya ve çözmeye gayret edin.
  • 3.İlgi, bilginin % 80' lik kısmını oluşturmaktadır. Tab sitelerinden ya da forumlardan ünlü gitaristlerin sololarına ve şarkılarına karşı ilgili olun ve araştırın.
  • 4.Gitar çalmaya büyük zaman ayırmalısınız. Çalışmadan başarıya ulaşmak mümkün değildir. Gitar çalmanın temelini de çalışmak oluşturmaktadır. Bu sebeple mutlaka günlük pratik yapmalı ve öğrendiklerinizi pekiştirmeli ve geliştirmelisiniz.
  • 5.Gitar çalarken elbette zorlandığınız belirli durumlar olacaktır. Böyle bir durumda gitarınızı bir kenara koyun ve rahatlamaya çalışın. Sonrasında zorlandığınız kısmın üzerine çok daha büyük bir istekle gitmeye çalışın. Bu uygulamanın sonunda ilerleme kaydettiğinizi kendiniz de göreceksiniz. Sabırlı olmak ve düzenli olarak çalışmak bu işin özünü oluşturan unsurlardandır. Başarıya ulaşmış olan hiçbir gitarist, çok kısa süreçlerde oldukları noktalara gelmemiştir. Sabredin ve başarıya ulaşın.
Gitar kursuna giderken, aynı zamanda da sizlere verdiğimiz ipuçlarını değerlendirdiğiniz takdirde başarı sizin için kaçınılmaz olacaktır. Şimdiden hepinize kolaylıklar ve başarılar dileriz!