GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE RESİM KURSU

blog yazısı ekle !

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE RESİM KURSU

Resmin tarihi ile insanlık tarihi hemen hemen aynı zamanlarda başlamışlardır. İnsanlar ilk çağlarda gördüklerini, yaşadıkları, hayvanları, duvarlara çizmişlerdir ve böylelikle resim sanatı ortaya çıkmışlardır. Resimler kâğıdın üzerine, bezin üzerine, duvarın üzerine veya herhangi bir objenin üzerine çizilen figürlerdir.

Ankara'daki tüm Resim Kursları için tıklayınız
Ankara Resim


Dünyanın her yerinde resimden izler bulabilirsiniz. Eski mısırda var olan mezarların ve din adamlarının tapınakları üzerine resimler yapıldığı daha sonra ise papirüs kâğıdının üzerine resim yapıldığı ortaya çıkmıştır.

Resim yıllarca aynı kalacak değil elbette her şeyin değişime uğradığı gibi resimde de kendi alnında değişiklikler yaşanmıştır. Özelliklede Rönesans döneminde resim pek çok akım ile iç içe olarak değişmeler göstermiştir. Bu değişmelerin izlerini hala günümüzde görebilmemiz mümkündür. Geçmişten günümüze kadar süre gelen ve zaman içerisinde değişime uğrayan yeni akımlardan etkilenen bir sanattır resim.

Osmanlı döneminde resim Türkler arasında adeta bir yıldız gibi parlamıştır. Türklerin resimleri genelde Selçukluların izinden gidilip yapılan minyatür tarzında ki resimler yer almıştır. Ayrıca Osmanlı döneminde camii içleri için kullanılan resimlerde günümüzde hala özelliğini koruyor ve tüm ihtişamı ile görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Resimler çizildikleri konulara göre farklılık gösteriyorlar. İnsan resimleri yani portre, manzara resimleri, karakalem çalışmaları, nü resimleri, minyatür resimleri, yağlı boya çalışmaları ve daha nice teknikler ile yapılan sanattın ta kendisidir. Kişinin kendi ruh âleminde, hayal dünyasında ne gibi bir yer ediniyorsa kâğıda veya herhangi bir yere zihnimizdeki oluşan figürler dökülür.

Sizlerde bu resim sanatına gönül vermiş iseniz ve yeteneklerinizi geliştirmek ve yaptığınız sanatı daha profesyonel bir şekilde yapmak istiyorsanız bu konuda eğitim görmeli ve alanında uzman kişilerden ders almalısınız. Seçeceğiniz kurslara dikkat etmeli ve en iyi şekilde eğitim veren kurslara yani Ankara resim kursuna gitmelisiniz. Yanlış bir seçim dâhilinde yanlış bir eğitim alabilir ve yanlış bir şekilde sanatınızı icra etmeye çalışabilirsiniz.

Sizlerde resim yapmak ve bu alanda bir profesyonel kadar yol almak istiyorsanız, eğitimde zirveyi yaşamak istiyorsanız Ankara resim kurslarına gelerek o zirveye adım atmış olacak hatta ve hatta orada zirvede kendi tahtınızı kurmuş olacaksınız.