EVDE YAN FLÜT ÇALMAYI ÖĞRENMENİN 3 YOLU

blog yazısı ekle !

EVDE YAN FLÜT ÇALMAYI ÖĞRENMENİN 3 YOLU

Yan flüt çalmak eğlenceli, güzel ve bir o kadar da çaba, emek ve sabır gerektiren bir iştir. Yan flüt için Ankara ve daha pek çok şehirde kurslar bulunmaktadır. Ancak kurs yerine evde de birtakım şeylere dikkat ederek yan flüt öğrenmeniz mümkün. Şimdi evde yan flüt çalmayı öğrenmenin 3 yolu nedir ona bakalım;

Ankara'da Yan Flüt Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Yan Flüt Kursu  • 1.İlk olarak söylenebilecek şey; yan flütü üflemekten sıkılmamanız gerektiğidir. Yan flüt çalmak çok kolay değildir ancak; sabırlı olmalı ve yorulduğunuzda biraz ara vererek devam etmelisiniz. Aynı zamanda da oldukça fazla pratik yapmalısınız. Fakat; kendinizi bu konuda da fazla zorlamamaya özen göstermelisiniz ki yan flüt öğrenme isteğinizden vazgeçmeyesiniz. Öğrenme işini daha keyifli bir hale getirebilmek için yan flütü bir arkadaşınız iniz bu tarz pratikler sizin zaman içerisinde diyaframınızın gelişmesini de sağlayacaktır. Ardından flütün tüm bölümlerini birleştirdiğinizde, notaları tek tek, gerekirse de günlük olarak imgeleyebilirsiniz, pratik yaparken bir arkadaşınız ile vakit geçirdiğinizi düşünebilir ve böylelikle bu zorunlulukları daha eğlenilebilir hale getirebilirsiniz. Yan flütü ilk çalmaya başladığınız zaman ağızlık kısmı ile başlayarak uzun uzun üflemelisiniz. Ayrıca bir notayı uzun bir şekilde üfleyerek, ses – nefes kontrolü yapmalısınız.
  • 2.İkinci olarak unutmamanız ve kendinize daima hatırlatmanız gereken şey; yan flüt öğrenmenin çok kolay olmadığıdır. Bunun içinde sizler sabır göstermeli ve bu işi severek yapmalısınız. Bu işi olabildiğince kendiniz için eğlenceli bir hale dönüştürmeye çalışın böylelikle öğrenmek için daha hevesli ve heyecanlı olursunuz bu tavır da sizin öğrenme sürecinizi fazlası ile kolaylaştırır, hızlandırır. Ayrıca yan flütü tam manası ile öğrenebilmek için belli pratikleride uygulamanız gerekecektir. Eğer siz yapılması gereken pratikleri belli bir düzen ve sisteme oturtursanız öğrenme süreciniz iki kat daha hızlanır.
  • 3.Herhangi bir kursa gitmeden evde öğrenmeye çalıştığınız için sizi bu konuda destekleyecek ve motive edecek biri olmayacaktır dolayısıyla kendiniz daima motive etmeli, yapabileceğiniz konusunda da kendinize güvenmeli ve de inanmalısınız. Böylelikle özgüven duygunuz desteklenmiş olacak ve sizde daha istekli bir şekilde çalışmaya devam edeceksiniz. Çalışma sürelerinizi başta kısa tutmalı ve zaman geçtikçe belirli aralıklarla arttırmaya da özen göstermelisiniz.