EŞSİZ SES YAN FLÜT

blog yazısı ekle !

EŞSİZ SES YAN FLÜT

Nefesin sesi olan yan flüt sesi ile herkesi etkisi altına almayı başarıyor. Yan flüt ülkemizde çok beğeniliyor ve çok fazla önem gösterilen bir müzik aleti olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden yan flüt kurslarına fazlaca ihtiyaç oluyor. Fakat her yan flüt kursu iyi ve güvenilir diye bir kural yok. O yüzden iyi bir araştırma yapmalı ve ona göre bir yan flüt kursuna kayıt yaptırmalısınız.

Ankara'daki tüm Yan Flüt Kursları için tıklayınız
Ankara Yan Flüt


Ankara yan flüt kurslarına hiç kimseye güvenemeyeceğiniz kadar güvenebilirsiniz. Çünkü kurumumuz sizlere yan flüt hakkında her şeyi ama her şeyi aktaracak ve sizi bir yan flüt ustası haline getirecektir. Tabii sizlerinde çabanız ve yaptığınız tekrar çalışmaları ile ve yaptığınız pratik ile bir yan flüt ustası olabilirsiniz. Yoksa tek başına kurslardan aldığınız bilgi tek başına yeterli olmaz. Yaptığınız alıştırmalar ile tamamlayabilirsiniz eğitimi. O yüzden tekrar şarttır.

Aslında yan flüt batıda doğan bir müzik aletidir. Onların orkestralarında ya da eserlerinde hatta tek başına yapılan solo performanslarında bile çok beğeni kazanmıştır. Daha sonra yan flüt Türkler tarafından oldukça fazla sevilmiş, benimsenmiş ve orkestralarda ya da solo olarak sahne almaya başlamıştır. Ve bu sayede Türk müziğinde önemli bir yere sahip olmuştur.

Yan flüt'ün dış görünüşünden biraz bahsedecek olursak. Yan flüt yapıldığı ilk zamanlarda tek parça halinde idi. Fakat 12. Yüzyılda üç parça halini almıştır. İlk önceleri Alman flütü olarak Avrupa'da kullanılmaya başlamıştır. Flüte asıl adını Tehobold Boehm vermiştir. Bu üç parçaya ayrılan yan flütün parça bölümlerinin adı ise ağızlık, gövde ve ayak kısımlarından oluşmaktadır.

Yan flüt tarihinden birazcık bahsedecek olursak eğer yan flüt oldukça eski bir tarihe dayanır. Tarih sayfalarına adını yazdırdığı ilk sıralarda zaman M.Ö 5. Yüzyıldır. Daha sonraları ise değişime uğrayarak günümüze kadar gelmiştir. Nereden ve kimler tarafından üretildiği ise bilinmemektedir.

Ankara yan flüt kursları ile girmek istediğiniz tüm güzel sanatlar fakültesine kolaylıkla girebilir ve yetenek sınavlarına takılmadan kendi yeteneğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Türk sanatçılarımız gibi yan flütü dünya çapında çalan bir sanatçı olabilirsiniz.