EĞİTİMİN ADRESİ TİYATRO EĞİTİMİ KURSU

blog yazısı ekle !

EĞİTİMİN ADRESİ TİYATRO EĞİTİMİ KURSU

Tiyatro sanatı sahne sanatları bölümünün bir alt dalıdır. Sanatın amacı ve yapılışı insanlara huzur verir ve bu şekilde bilinçlenmelerini sağlamaktadır. Tiyatro sayesinde bu olay görsel bir şekilde seyircilere aktarılmaktadır. Tiyatronun yapılmasındaki asıl amacı biz seyircilere bir konu üzerinde dururken o konuyu derinlemesine bir şekilde düşünmemizi yorumlamamızı sağlar.
Tiyatro ebedi bir yazıya bağlı kalarak seyirciler önünde kostüm ve müzik eşliğinde sahne üzerinde oynanan oyunlardır. Tiyatro oyunu izlerken siz seyircilerin gözlemlerini daha çok üzerine çekebilmek adına tiyatro kostümlü, müzikli, danslı ve sahne üzerinde bulunan görsel temalar eşliğinde oynanır.

Tiyatro ilk olarak Yunanistan'da doğmuştur. M.Ö oynanmaya başlayan tiyatro antik çağda doğmuş ve bu sanat dalı orta çağda Avrupa'da Hıristiyanlara inen, kutsal kitap sayılan incilin içerisinde bulunduğu hikâyeleri ele alarak oynanmıştır.

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: 3. Cad. No: 38 Bahçelievler-Ankara

Dans Sanat ve Hobi Atölyesi

Kızılay

devamını oku... Adres: Tuna Caddesi No:5/4 Kat:1 Kızılay-Ankara

Düş Sanat Akademi

Batıkent

Kurumumuzda;

DANS:

Bale, Modern Dans, Halk Dansları, Düğün Dansları, Kuzey Kafkas,Halk Dansları,Latin Dansları

SPOR:

Pilates, Zumba, Step Aerobic, Capoeira, Personal Training, Cimnastik, Yoga

MÜZİK:

Piyano, Keman, Gitar, Bağlama , Kaval, Ney, Orf, Crunch

Eğitimleri Verilmektedir...

Düşleyebiliyorsanız; Gerçekleştirebilirsiniz Demektedir.. :)

devamını oku...
Adres: Yeni Batı Mahallesi 2394. Sokak No:6/1 Batı Villaları Batıkent-Ankara


Osmanlı döneminde tiyatro; karagöz ve Hacivat, köy seyirlik oyunu, orta oyunu olarak sergilenmekteydi. O zamanlarda büyük ilgi gören karagöz ve Hacivat günümüzde de genelde İslam dünyasında büyük bir yeri olan 11 ayın sultanı olarak adlandırılan ramazan aylarında gösterilmekte ve o eski günleri yâd ediliyorlar.

Tiyatro tıpkı bale gibi opera gibi sahne sanatları arasında önemli bir yere sahiptir. Tiyatronun her bir oyunu canlı olarak seyredildiği için hata payı bulunmamakta hatta sıfır olmaktadır. Dünyaca ünlü tiyatro oyunları genelde William Shakespeare, Anton Çehov, Bertolt Brecht ve onlar gibi tiyatro yazarları tarafından ele alınmıştır. Türk tiyatro yazarlarından Gani Müjde, Rıfat Ilgaz, Vasfi Mahir Kocatürk ve daha niceleri tarafından alınmıştır.

Sizlerde tiyatroda bir rol almak bir rol sahibi olmak ve belki de başrol olmak istiyorsanız bu isteğinizi gerçekleştirmek için eğitim almanız gerekmektedir. Sizlere bu eğitimi verecek olan çok önemli bir kurs ile sizleri tanıştırmak istiyoruz. Ankara tiyatro eğitim kursu ile hayatınız değişebilir ve sizlerde kurduğunuz hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Sizlerde Ankara tiyatro eğitim kursları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız eğer sizler hemen iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilir ve her konu hakkında ayrıntılı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz. Bizce bu güzel fırsatı kaçırmamalısınız.