DRAMA KURSLARINA DUYULAN İHTİYACIN NEDENLERİ

blog yazısı ekle !

DRAMA KURSLARINA DUYULAN İHTİYACIN NEDENLERİ

Ankara Drama kurslarındaki dersler kişilerin belirli karakterlere bürünerek deyim yerindeyse o anı yaşayarak öğrenme faaliyetini geliştirirler. Böylece kişinin jest, mimiklerini kullanarak, içindeki yeteneği açığa çıkarma imkânını yakalar. Drama da plan önemlidir. Çünkü bir dramaya konu olacak olayı düşünmek gerekir. Bu düşünceleri belirli bir olay örgüsüne göre düzenler, en sonundaki aşama ise eylemlere yansıtmaktır. Tüm bu aşamalarda kişinin kendi duygusunu ve tecrübesini de katması sonucunda drama öğrencisine yeni eylemler, farklı duygular kazandırır.

Ankara'daki tüm Drama Kursları için tıklayınız
Ankara Drama


Beden dilini doğru ve yerinde kullanmak isteyen kişiler, duygularını kontrol etmede, ses tonunu ve edasını içinde bulunduğu duruma göre değiştirebilmek, zihnindeki fikirleri kullanmak için yeni yöntemler geliştirmek bu drama kurslarında kazanacağınız özellikler ve yeteneklerdir. Bu saydığımız özellikler drama için gereken önemli noktalardır. Drama kurslarındaki deneyim sahibi hocalar drama öğrencilerinin yüksek düzeyde bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Ankara drama kurslarına katılan öğrencileri sürekli ve düzenli çalışma beklemektedir. Bu süreci tamamlayan drama öğrencileri kendilerini görmek istedikleri profesyonellikte veya mesleki tercihlerine yardımcı olacaktır. Dram kursları ulaşmak istediğiniz hedefe kısa sürede, duraklama olmadan olabildiğince kısa sürede ve emek, para, gibi faktörlerdeki kayıpları da minimum düzeye indirerek ulaştıracaktır. Drama öğrenirken zamana ihtiyaç vardır. Yani yukarıda saydığımız özellikler ne 2 hafta da ne de 2 ayda kazanılacaktır. Biraz sabır ve bolca emek ile yoğurulan dram öğrencisi eğitim sürecini tamamladıktan sonra hayalini kurduğu sahne ve seyircileri ile buluşacaktır.

Ankara drama kursları öğrenim türlerinin en etkili olan yöntemi tercih etmiş ve öğrencilerini- katılımcılarını bu şekilde eğitmektedir. Uzmanların da hem fikir oldukları öğrenme şeklinin öğrencinin yaparak, görerek öğrenmesi olduğunu belirtmişlerdir. Bu şekilde kazanılan bilgiler kalıcı olmaktadır ve öğrencinin verimini en yüksek düzeye çıkarmaktadır. Drama öğrenmeye karar verilmesinin ardından kursların araştırılması, hocaların tecrübesi kadar uygulanan sistemde eğitim sürecinin bir parçası olduğu için bu hususa da dikkat çekmek istiyorum.

Ankara'da size en yakın bir drama kursuna giderek kafanızdaki drama adına bütün problemleri paylaşmanız kararlarınızı daha reel vermenizi sağlayacaktır.