DRAMA KURSLARI KİMLERE HİTAP EDER?

blog yazısı ekle !

DRAMA KURSLARI KİMLERE HİTAP EDER?

Drama oluşum itibari ile Fransa'ya ait olup drama kelimesinden Türkçeye geçtiği belirtilmiştir. Drama, farklı farklı duyguların, olaylar serisini sahnede sergilemek üzere tasarlanmış bir oyun türüdür, şeklinde tanımlayabiliriz. Drama kursları 07 yaş grubundan başlayarak 13 yaş grubuna ait çocuklar ile gençlere ve yetişkinlere yönelik dersler ile katılımcılarına eğitim vermektedir.

Ankara'daki tüm Drama Kursları için tıklayınız
Ankara Drama

Drama kursları son on yılda büyük bir ilgi ile karşılaşmaktadır. Bunun çeşitli sebepleri vardır; farklı düşünmeyi sağlar. Grup çalışması ile işbirliği yapmayı öğrenir. Sosyal ve psikolojik açıdan duyarlı olmayı öğrenir. Sözler ile iletişim kurulduğu gibi birde sözel olmayan iletişim vardır ki işte bu konuyu öğrenir. Estetik duruş- estetik hareketler, öz güven gelişir. Olanı kabul etmek yerine kendine farklı bakış açıları geliştirir. Kısacası kişisel gelişime katkı sağlar.

Drama kursları hobi amacı ile derse katılanlar olabileceği gibi, kendini bu alanda geliştirmek isteyenler katılabilir, boş zamanlarında değişik uğraş arayanlar katılabilir. Drama kursları ulusal sınırların ötesini geçerek dünya çapında farklı kültürlerce uygulanmaktadır. Bu da dramanın hiçbir şart, koşul, sınır tanımadığının göstergesidir.

Ankara drama kursları çalışanların, ev hanımlarının, öğrencilerin, farklı meslek mensuplarının katılımı ile sınıflar renkli bir ortama dönüşmektedir. Görüldüğü herhangi bir şart koşulmadığından öğrenmek kolaydır. İstekli olarak derslere katılmanız hem kendi motivasyonunuzu, hem hocanızın motivasyonunu hem de çalışma arkadaşlarınızın motivasyonunu etkileyeceksiniz. Sadece düzenli katılım ile bütün zorlukları aşabilirsiniz.

Ankara drama kurslarına internet üzerinden kayıt imkânı olduğu gibi telefon ile iletişime geçerek gerekli işlemler tamamlandıktan sonra kaydınız gerçekleşmiş olacaktır. Kayıt için zaman bulamayanlar, karmaşık işlemlerden sıkılanlara teknolojinin sunduğu hizmetler artık daha kolay ve hızlı ulaşım sağlamaktadır. Ayrıca karmaşık prosedürleri de basitleştirerek işlem kolaylığı sağlamaktadır.

Dramanın sosyalleşme sağlamak isteyen, kendini toplumdan soyutlayarak içine kapanan bireylerin iletişim kurmalarını sağlamak, karamsar bakış açısını bir kenara bırakarak kendine yeni ve güzel dünyalar oluşturmak isteyenlerin yani psikolojik açıdan problemleri olanlara adeta ilaç niteliğinde bir tavsiyem olacaktır; drama kursu. Farklı düşünceden ve meslekten kişiler ile diyalog kurmayı öğrenerek yalnızlık hissinden kurtaracaktır.