DRAMA EĞİTİMİ ALMAYA BAŞLAMA YAŞI KAÇTIR?

blog yazısı ekle !

DRAMA EĞİTİMİ ALMAYA BAŞLAMA YAŞI KAÇTIR?

Drama, çocukların eğitim sürecine oldukça olumlu katkılar sağlayan bir öğrenme sürecidir, diyebiliriz. Özellikle erken yaşlarda drama eğitimi alan çocukların, duygusal, sosyal ve psikolojik gelişimlerine olan katkısı da oldukça büyüktür. Drama eğitimi almaya başlama yaşı kaçtır? Sorusunun cevabına gelecek olursak; 4-6 yaş grubunda olan çocuklar,okul öncesi drama eğitimine başlayabilirler. 7-9 yaş aralığındaki çocuklar ise okul dönemi drama için uygundur. Yetişkinlik öncesi drama yaş aralığını ise 9-12 olarak belirtmek mümkündür. Çocukları Ankara gibi pek çok ilimizde bulunana drama kurslarına yönlendirerek, gelişimlerine yardımcı olmalıyız.Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: 3. Cad. No: 38 Bahçelievler-Ankara

Cemal Gazeloğlu Sanat Akademi

Etlik

devamını oku... Adres: Yunus Emre Caddesi 2/14 Kat:3 (aşağı eğlence göbek, Akbank üstü) Aşağıeğlence / Etlik-Ankara

Dans Sanat ve Hobi Atölyesi

Kızılay

devamını oku... Adres: Tuna Caddesi No:5/4 Kat:1 Kızılay-Ankara

Düş Sanat Akademi

Batıkent

Kurumumuzda;

DANS:

Bale, Modern Dans, Halk Dansları, Düğün Dansları, Kuzey Kafkas,Halk Dansları,Latin Dansları

SPOR:

Pilates, Zumba, Step Aerobic, Capoeira, Personal Training, Cimnastik, Yoga

MÜZİK:

Piyano, Keman, Gitar, Bağlama , Kaval, Ney, Orf, Crunch

Eğitimleri Verilmektedir...

Düşleyebiliyorsanız; Gerçekleştirebilirsiniz Demektedir.. :)

devamını oku...
Adres: Yeni Batı Mahallesi 2394. Sokak No:6/1 Batı Villaları Batıkent-Ankara

Crypto Dans Stüdyosu

Bahçelievler


devamını oku...
Adres: Crypto Dans Stüdyosu - Bahçelievler 3. cad 70. sok (eski 27.sok.) 3/A Bahçelievler-Ankara

Hitit Sanat Spor Kulübü Derneği

Kızılay

Hepimizin Hayali Hayatımızın Önemli Günlerinde Özel Olmanın Güzelliğini Yaşamak ve Mutluluğumuzu Sevdiklerimizle Paylaşmaktır.

İşte Sizleri Bu Önemli Günün Endişe ve Ayrıntılarından Uzak Olup Anın Tadını Çıkarabilmeniz için "Mevleviler Organizasyon" Olarak Tasavvuf Grubu, İlahi Sanatçıları, Semazen Grubu, Mehter Takım, Palyaçolar, Tiyatro ve Skeç Grubumuz ile Sizlerleyiz…

* Örnek Program Akışımız * Açılış Konuşması Ve Sunum* Müzik Eşliğinde Çiftin Salona Alınması* Kur'an Tilaveti ve Kısa Bir Sohbet* Sanatçılarımızdan iİahi ve Ezgiler* Tiyatro Ve Skeçler* Semazen Gösterisi* Takı ve Tebrikleşme* Dua Ve Kapanış* Program İçeriği ve Sıralaması Değiştirilebilir.

* Dostlarımızın bakış açısını değiştirip İslami Atmosferi yaşatacak, manevi iklimlere götürecek, dini (ilahili) düğün merasimi yapmak için, Yurt İçi ve Dışı Programlarınızda 0 536 575 50 37 numaralı telefonumuzu unutmadan kaydedip bizimle irtibata geçin…
devamını oku...
Adres: Selanik 1 Cadde Mehtap Apartmanı No:41/15 Kat:6 Kızılay-Ankara

Batı Sahne Sanat

Batıkent

Batı Sahne Sanat

devamını oku...
Adres: Yenibatı mah. Batı Villaları 2416 cad. 2377 sok. No:4 (yenimahalle devlet hastanesi arkası) Batıkent-Ankara


Okul öncesi drama grupları, her zaman için hem eğitimciler hem de aileler için en zor olanıdır. Çünkü bu dönemde çocuklar, ilkelden temele doğru bir ilerleme gösterirler. Kavramlar, dil, şekiller, hayvanlar, renkler, ilişkiler ve dünyadaki herşey çocuklar için bir soru ve oyundur. Drama tam olarak bu noktada devreye girer. Drama, çocuğun kendisiyle birlikte çevresini de tanımasını ve anlamlandırmasını sağlarken yeni anlamlar bulmasını da oyun içerisinde öğretmektedir. Oyun içinde yepyeni bakış açıları kazanırken aynı zamanda da empati yapma yeteneği de gelişir.

Okul dönemi drama, çocukların en parlak dönemlerindendir. Bu dönem en iyi rollerin ve kuralların uygulandığı dönemdir. Çocuklarda bu yaşlarda fiziksel özgüven oluşmaya başlar. Drama, çocukların özel olan ilgi alanlarının farkedilmesinde de etkilidir. Bu yaş grubundaki çocuklar için drama ilk olarak sosyalleşme süreci kazandırmaktadır. Çocuk bu dönemde özgün kimliğini kazanmaya çalışır. Bu dönemde karakterler arasından kahraman özelliklere sahip olanlarla oldukça kolay bir şekilde özdeşleşebilir. Bu yaş grubunda yapılan drama çalışmalarında; film izleme, kitap okuma çalışmalarının başlamasının yanı sıra drama temelli tiyatroya da ilk adımlar atılmaya başlanır.

9-12 yaş aralığındaki çocuklara dramanın vermek istediği, gençlerin kendilerini anlamalarını sağlamaktır. Sonrasında ise gencin kendi içinde yaşadığı değişimi fark etmesi ve karşı tarafı da anlamasına yardımcı olunur. Drama ile arkadaş, aile ve tüm sosyal ilişkilerinde kendisiyle birlikte diğerlerini de fark etme ve anlama yetisinin gelişmesi sağlanmaktadır. Bu yaş grubu, rol çalışmaları ve doğaçlama çalışmalarına katılır ve tiyatro sanatı ile tanıştırılır. Bazı temel olan oyunculuk teknikleri ve terimleri öğretilmeye başlanır.