BİR ENTRÜMAN ÇALMANIN 10 FAYDASI

blog yazısı ekle !

BİR ENTRÜMAN ÇALMANIN 10 FAYDASI

Enstrüman çalmayı öğrenmek ya da bunu başarmak, insanlara çok büyük faydalar sağlar. Ankara ve daha pek çok şehirde müzik aleti çalmayı öğrenebileceğiniz pek çok sayıda farklı kurslar bulabilir ve siz de kendinize en yakın hissettiğiniz enstrümanı çalmayı öğrenebilirsiniz. Peki, enstrüman çalmanın ne gibi faydaları bulunur? İşte sizlere bir enstrüman çalmanın 10 faydası

Ankara'da Müzik Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Müzik Kursu1.Müzikle beyin arasındaki ilişki yıllarca pek çok insan tarafından araştırılmıştır. Yapılan araştırmaların neticesinde ise enstrüman çalmanın özellikle de küçük yaşlarda müzikle ilgilenmenin zeka düzeyini artırdığı ve başarıyı da oldukça yükselttiği görülmüştür.

2.Yabancı bir dil öğrenmek ile enstrüman çalmak arasında çok fazla fark yoktur. İkisi de ciddi anlamda zaman gerektiren faydalı uğraşlardır. Bunları başarabilmek için disiplin ve düzen olmazsa olmazlardandır. Bir enstrüman çalabilmek için gün içerisinde belli bir düzen ile çalışılmalı, pratik yapılmalıdır. Bütün bu sistem ve plan ise kişiye disiplini öğretir.

3.Günlük yaşam koşturmacası içinde oldukça yüksek oranda strese maruz kalırız. Bu yoğunluktan sıyrılarak mola vermek ise hemen hemen hepimizin istekleri arasındadır. Bir enstrüman çalmak, rahatlamak adına oldukça güzel bir alternatiftir.

4.Enstrüman çalmanın öğrenildiği ilk günler zorlanarak, isteğinizi yitirmeye başlayabilirsiniz. Pes etmeden devam ettiğiniz takdirde ise başardığınızı görecek ve kendinizle gurur duyacaksınız. Bu arada başarıya giden yolun motivasyon ve sabırdan geçtiğini de idrak edersiniz.

5.Bir enstrüman aleti çalmak, ilk zamanlar zor gibi gelse de zamanla hayatınızın bir parçası haline gelir ve hayatınızda farklı bir renk ve eğlence olarak yerini alır.

6.Müzik aleti çalan kişilerin birçok konuda çok daha hızlı ve farklı düşünceler geliştirdiğini söylemek mümkündür. Bu durumda ister sosyal, ister akademik ortamlar olsun her türlü probleme çok daha yaratyıcı ve bir o kadar da etkili çözümler getirmelerini sağlamaktadır.

7.Enstrüman çalmak, strateji üretmeyi ve planlama da detaylara dikkat etmeyi ve aynı zamanda da duygusal ve kavramsal analizi sağlar.

8.Enstrüman çalmak, beynin tüm bölümlerini meşgul ederken bunu aynı anda gerçekleştirmektedir. İşitsel, görsel ve motor korteksleri özellikle aynı anda meşgul edilen bölümlerdir. Bu durum ise beynin işlevini güçlendirir.Sonrasında kişi sahip olduğu bu gücü diğer aktivitelerde de kullanır.

9.Müzik aleti çalan insanların diğer kişilere göre daha yaratıcı ve yenilikçi oldukları bir gerçektir.

10. Son olarak,o enstrüman çalan kişilerin hafızalarının da çok daha güçlü ve gelişmiş olduklarını da söylemek mümkündür.