ÂŞIKLARIN RESMİ EBRU SANAT KURSU

blog yazısı ekle !

ÂŞIKLARIN RESMİ EBRU SANAT KURSU

Ebru sanatını hayatımızda bir kere bile olsun muhakkak görmüşüzdür. Ya bir tabloda ya da bir kitap kapağında muhakkak rastlamışızdır ve belki de her defasında nasıl yapıldığı nerden ve ne zaman çıktığını merak etmişizdir.

İsterseniz sizlere ebru sanatının doğuşu hakkında bilgi alışverişinde bulunalım. Ebru sanatının nerde ve ne zaman başladığı hakkında kesin bir bilgi yoktur. Yalnız bugünkü gördüğümüz sanat eserlerinin başlangıcı 13 yüzyılda Semerkant'ta görülmüştür. Bk ilgi gören ve derin anlam içeren ebru kimi zaman gözdeliğini yitirse bile hala özelliğini koruyor ve kendisine âşık insanları bekliyor.Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

BİZ KİMİZ?
DEMİURK SANAT AKADEMİ 2012 ylında ANKARA Yenimahallede kuruldu.400 m2 yüzölçüsüne sahip 2 katlı Sanat Okulumuzda çift dans stüdyoları, özel müzik dersliği,bateri dersliği,özel piyano derslikleri,grup müzik derslikleri, resim ve ebru sanatı atölyelleriye profesyonel eğitmenler eşliğinde güzel sanatlar eğitimi verilmektedir. Dersler yıllık program çerçevesinde olup uluslararası festivallerde yurt içi ve yurtdışında ülkemizi temsil etme, sömestır temsil (gösteri ) ve yılsonu temsil (Gösteri), resim sergileri, resim yarışmaları, güzel sanatlar liselerine ve fakültelerine hazırlık, konservatuarlara ögrenci yetiştirme gibi ciddi hedefleri olan kurumudur. Açık-kapalı otoparkı, kafeteryası sınırsız internet hizmeti, okuma köşesi ve kamera eşliğinde dersliklerimizden yararlanabilirsiniz.

NEDEN BİZ?
Ülkemizi yurtiçi ve yurtdışı etkinliklerinde temsil etme,
Uluslararası şenliklere ve festivallere katılma,
Halkoyunları yarışmalarına katılma,
Konservatuar ve güzel sanatlara hazırlama,
Resim sergisi açma ve resim yarışmalarına katılabilme,
VE GELECEK SAYISIZ ETKİNLİKLERİMİZDE YER ALMAK İÇİN ...

TV PROGRAMLARIMIZ
* 2014 Kanal B ''BU TOPRAĞIN ADIMLARI'' adlı proğram
* 2014 KANAL TV 8 ''YETENEK SİZSİNİZ''
* 2014 TRT AVAZ ''REFLEKS''adlı proğram

TURNELERİMİZ
2015 İZMİR, KARS, KASTAMONU, AVUSTURYA, BULGARİSTAN, YUNANİSTAN, SLOVAKYA, MACARİSTAN, SIRBİSTAN, MAKEDONYA,
2014 BURSA, BULGARİSTAN, MAKEDONYA, SIRBİSTAN, YUNANİSTAN, KOSOVA

BAŞARILARIMIZ
- 2009 turkıye 1.lıgı (dans sporu)
- 2009 ODTÜ cumhurıyet kupası 1.lıgı (dans sporu )
- 2010 Bursa klasman 2.lıgı (dans sporu)
- 2014 THOF ANKARA İKİNCİLİĞİ (KAFKAS)
- 2014 ULUSLARARASI SIRBİSTAN ÇOCUK HALK DANSLARI FESTİVALİ EN İYİ ÜLKE ÖDÜLÜ
- 2014 YETENEK SİZSİNİZ YARIŞMASI 1.(4EVET) & 2.TUR
- 2014 RESİM YARIŞMASI ANKARA BİRİNCİLİĞİ
- 2015 YAŞAR SEVİM SPOR SALONU T.H.O.F. KARS ŞAMPİYONASI BÖLGE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ
- 2015 UNİCEF RESİM YARIŞMASI 2 ESERİMİZ RESİM SERGİSİNDE
- 2015 T.H.O.F KARS ŞAMPİYONASI BÖLGE 3.LÜĞÜ
- 2015 UNİCEF RESİM YARIŞMASI CİNNAH AMERİKAN KÜLTÜR DERNEĞİ GALERİSİ SERGİLENMEYE DEĞER GÖRÜLEN 3 RESİM
- 2015 JOKER MT LİTTLE POY RESİM YARIŞMASI
- 2015 MAKEDONYA-OHRİD ULUSLARARASI HALKOYUNLARI FESTİVALİNDEN EN İYİ PERFORMANS ARTVİN MASTER GRUP VE EN İYİ TOPLULUK ÖDÜLÜ
- 2015 PİYANO YARIŞMASINDA MANSİYON ÖDÜLÜ
- 2016 T.H.O.F ANKARA DÜZENLEMESİZ DAL 6. LIĞI
- 2016 T.H.O.F ANKARA DÜZENLEMESİZ DAL 9.LÜĞÜ
- 2016 T.H.O.F ANKARA 3.LÜĞÜ
- 2016 BLUE DIAMOND EVENTS "PEARL OF DANUBE" BUDAPEST
- 2016 OKULLARARASI PİYANO YARIŞMASI 8.LİK

devamını oku...
Adres: Ragıp Tüzün cad. No: 446/A (202 Halk otobüsleri karşısı) Yenimahalle-Ankara


Ebru sanatının bir aşk hikâyesinden doğulduğu rivayet edilir. Bu yüzdendir ki narin dokunuşlarla şekil alıp sertçe yapılan herhangi bir harekette bozulup küsebilir. Emek ister, sabır ister bu yüzden ebru sanatına düşkünlerin içleri ebru ateşi ile yanan âşıklar onun güzelliğini elde edebilmek için sabır ve özveri ile çalışmalıdır.

Ebru ile ilgilenmek sizlere maddi manevi her türlü huzurun vesilesi olacaktır. Sizler onunla meşgul olduğunuzda asla yorulmak nedir bilmeyeceksiniz. Çünkü sizleri yormak değil aksine sizlere beden ve kafa dinginliği verecektir.

Her bir rengi kendi içerisinde farklı anlamlar taşır bu yüzdendir ki geçmiş yüzyıllarda âşıkların birbirine gönderdikleri bir resim olup kalır. Özenle yapılan her bir sanat gibi ebru da kendisine verilen emek karşısında tüm güzelliğini ortaya koyar. Tüm bu güzellikleri günümüzde yaşamaya çalışan ebru âşıklarını Ankara ebru sanat kurslarına bekliyoruz.

Yüreği aşk ile yanan hocalarımız sizlere ebru ile ilgili her şeyi a'dan z'ye aktarıp sizleri ebruya adayan gönüller olarak görüp sizlere en değerli bilgileri sunacaktır. Ankara ebru sanatı kursunun tüm inceliklerini öğrenip pekiştirerek daha kalıcı bir şekilde birebir uygulamalı olarak taze bilgiyi beynimize işliyoruz tıpkı bir ebru motifi gibi.

Ebru sanatını icra edenleri izlemek bizlere ne kadar huzur veriyorsa birde yapmanın sizlere vereceği huzuru siz düşünün çünkü bu huzuru anlatmaya kelimeler yetersiz kalıyor. Ebru sanatını bilmek ve yapmak o essiz motifleri siz kendiniz oluşturmak istiyorsanız sizleri kurslarımıza bekliyoruz.