ANKARA SANAT KURSU

blog yazısı ekle !

ANKARA SANAT KURSU

Sanat yüzyıllardan beri insanlık tarihinde önemli bir yere sahiptir. Biz istesek de istemesek de hayatımızın odak noktası yani merkezindedir. Hayatımızın içerisinde hiç eksilmeden yerini bir başkasına bırakmadan hep bizimle beraber oldular diyebiliriz. Örnek verecek olursa üzerinizde oturduğunuz evinizde kullandığınız her bir eşya aslında bir sanat eseridir.
Sanat tarihinden biraz bahsedelim. İlk çağdan bu yana günümüze kadar artarak ilerlemiştir. Paleolitik çağda yaşayan insanlar avladıkları hayvanları yaşamlarını sürdürdükleri mağaraların duvarlarına nakşetmişlerdir. Ve bu şekilde sanat hayatımıza girmeye başlamıştır.

Sanat bu zamana kadar gelen bu hobi ile başlamış ve daha sonraları bir tutku haline gelmiştir. Ve bu durum herkesi memnun etmiştir. Hayatımızın merkezine bu denli yerleşmiş olan bu sanatla uğraşmak isterseniz bu istek ve arzularınızı kurslarımız ile tamamlayabilirsiniz.

Sanat kursu denilince akla ilk olarak müzik yapmak veya herhangi bir müzik aleti çalmak gelir. Ama bizim sizlere sunuş olduğumuz sanat kursları sizin düşündüğünüzden biraz faklı olabilir.

Pieta Müzik

Balgat

Pieta Müzik Kursu - Balgat Ankara


Mevsimler adlı eseriyle ünü tüm dünyaya yayılan besteci Antonio Vivaldi,1703 yılında Ospedale della Pietà adındaki bir kızlar yetimhanesinde keman öğretmeni olur. Buradaki görevi yetim ya da sakat kızlara keman çalmayı öğretmek ve onlara konserlerde seslendirmeleri için her ay iki konçerto yazmaktır. Aldıkları eğitimle bu yetim kızlar Pieta ismini tüm Avrupa'ya duyururlar. Yetimhane artık ünlü bir müzik okulu olmuştur.

Bu hikâye esin kaynağımız oldu ve aynı heyecanla 6. yılımızı tamamladık. Hayatlarınıza katmak istediğimiz müzik sevgisi, bizleri birleştirdi ve büyük bir ailenin üyesi yaptı, Pieta Müzik Ailesi. 2008 yılından bu yana ailemize katılan herkesle hoşgörüyü, sevgiyi ve saygıyı paylaştık, paylaşmaya devam ediyoruz. Her biri alanında uzman akademik kadromuz, öğretim yöntemleri konusunda sürekli kendini yenilemek ve en doğrusunu vermek üzerine kurulmuş öğretim sistemimizle sizleri bekliyoruz. Hayatınızda müziğe yer açın.

Pieta Müzik faaliyet alanları:

1. Müzik kursları

2. Müzik Aletleri Satışı

3. Eğitim Organizasyonları

4. Müzik OrganizasyonlarıDuygularımı şiirlere anlatamam çünkü şair değilim. Kendimi gölgeler ve ışıkla ifade edemem çünkü ressam değilim. Düşüncelerimi hareketlerle de açıklayamam çünkü dansçı değilim. Ama bunların hepsini müzikle yapabilirim. Çünkü ben bir müzisyenim....(W.A.Mozart).


devamını oku...
Adres: Nasuh Akar Mahallesi Süleyman Hacıabdullahoğlu Cad. (eski 1.cad) 5/2 Balgat-Ankara


Sanat adına tüm kıymetli bilgileri ile sizlere yön vermek, sizi sanat hakkında bilgi sahibi yapmak isteyen saygı değer eğitmenlerimiz sizin sanata ve sanat hayatına girmenizi bu şekilde ünlü bir sanatkâr olmanızı istiyor. Türk kültürümüzün gelişip ilerlemesini istiyor ve bunun sizlerden geçtiğini çok iyi biliyoruz.

Saygı değer atamız Mustafa Kemal Atatürk'ün de sanata çok değer verdiğini sizlere hatırlatmak ve onun değer verdiği yoldan gitmek istiyorsanız sizleri Ankara sanat kursuna davet ediyoruz. Sizler ile geleceğimiz artık emin ellerde. Geleceğimiz olan çocuklarımız da bizim izimizden gelir bunu hepiniz çok iyi biliyorsunuz.

Sanat adına her şey disiplin ve düzenden geçer. Yapacağımız her bir sanat aşk ister, emek ister, uğruna uykusuz geceler ister ve bunun karşılığında siz sanatkârlara mutluluk, huzur ve gurur verir.

Görsel, işitsel, el sanatları, sahne sanatları ile ilgili her türlü kursu bünyemizde bulabilirsiniz. Bu imkânını sizlere Ankara sanat kursları veriyor. Geleceğimizin alt yapısını oluşturacak olan çocuklarımız ve gençlerimize sanatı, sanat adına her şeyi sevdirmeli ve onları sanata aşık etmeliyiz.

Sanata ve sanatkara saygı her zaman baş üstünedir.