ANKARA SAHNE SANATI KURSU

blog yazısı ekle !

ANKARA SAHNE SANATI KURSU

Sanat camiasında sizler bir yere gelmek ve ünlü bir sanatçı olmak istiyorsunuz fakat bu isteğinizi nasıl bir şekilde gerçekleştirmek adına ne yapacağınızı bilemiyorsanız sizler bu konuda çok büyük yardımı olacak olan Ankara sahne sanatları kursları ile tanıştırmak istiyoruz. Çocuklarınız ve sizler için mükemmel olan bu kurslar ile sizler hobi olarak çocuklarınızı ise küçüklükten kurslarımıza yönlendirirseniz onların mesleği, geleceği hakkında endişelenmenize hiç gerek kalmaz.

Ankara'daki tüm Tiyatro Eğitimi Kursları için tıklayınız
Ankara Tiyatro


Sahne sanatları kurslarında derslerimiz üç bölüme ayrılır. Bunlar bale, opera ve tiyatrodur. Bunlar hakkında kısa bir bilgi edinmeniz gerekirse eğer bale müzik eşliğinde kareografik yapıda olan gösterilere sanatsal gösterilere bale denir. Bale eğitimin küçük yaşlarda alınması gerektiği bilinmesi gereken önemli bir konudur neden? Diyecek olursanız çünkü bale eğitimi uzun bir aşama gereklidir. Bunun tam tersi bir durumda yaralanmalar olabilir.

Bale ilk olarak İtalya'da ortaya çıkmıştır ve bu çıkış dönemi Rönesans dönemine denk gelmektedir. Balenin ortaya çıktığı ilk zaman 1581 yılında ortaya çıktığı bilinmektedir. Bu dönemde bale sadece saraylarda ve erkekler tarafından yapılırmış fakat daha sonra yani 17. yüzyılın sonlarına doğru gelişme göstermiş sadece saraylarda oynatılmak yerine halk arasında da boy göstermiştir ve bayanlarda bale yapmaya başlamıştır.

Opera da sahne sanatları arasında yer alan ve çok sevilen bir sanattır. ;Opera nedir diyecek olursanız eğer hemen cevaplayalım. Opera konusunu genellikle efsanelerden, tarihten, mitolojiden olan bir müzik eseridir. Sözlerin tümü ya da bir kısmı müzik ile iç içe olup dans dekor gibi birçok görsel öğeyi içerisinde barındıran mükemmel bir sahne sanatıdır.

Operanın tarihçesi Rönesans döneminden daha sonra İtalya da görülen bir sanat türüdür. İtalya da ortaya çıktığı zamandan bu yana çok büyük bir ilgi gören bu sanat İtalya'dan sonra her yerde ortaya çıkmaya başlamıştır.

Tiyatro bir öyküyü ya da oyunu bir sahne üzerinde oyuncuların söz ve hareketleriyle oluşan sanata denir. Tiyatronun kökeni dinsel törenler ile ortaya çıkmıştır. Sizlerde bu kadar değerli sanatları yaşamak ve yaşatmak istiyorsanız kesinlikle ve kesinlikle Ankara sahne sanatları kurslarına gelmelisiniz.