ANADOLU'NUN SESİ BAĞLAMA KURSU

blog yazısı ekle !

ANADOLU'NUN SESİ BAĞLAMA KURSU

Bizler Türk vatandaşı olarak olduk olası bağlamaya karşı ilgimiz vardır. Sürekli bir bağlama çalma hevesi içerisindeyiz fakat çalmaya cesaret edemez birçok insan zor olduğunu düşünürler. Ama biliriz ki gönül rahatlığı ile bağlama çalınmasını öneririz. Atalarımızın müzik aletini unutmamak v unutturmamak için sizleri Ankara bağlama kurslarına bekliyoruz.

Ankara'daki tüm Bağlama Kursları için tıklayınız
Ankara Bağlama


Bağlamanın tarihçesinden birazcık bahsedecek olursak eğer bağlama atasını geliştirip bugünkü şeklini almıştır. Bağlamanın atası ile dede korkut hikâyelerinde adı sıklıkla kullanılan kopuzdur. Kopuz 1500 yıllık bir geçmişe sahip olan bir müzik aletidir ve birden fazla telli saz türünün atasıdır diyebiliriz. Kopuz Orta Asya da ki Türkler tarafından kullanılmıştır ve gezginci ozanlar tarafından Anadolu'ya getirilmiştir.

Ankara bağlama kurslarına katıldığınız takdir de sizleri çok mükemmel bir eğitim karşılıyor. Bağlama alanında uzman eğitmenlerimiz ve onların engin bilgileri ile çalışmaktan, onlarda bilgi sahibi olmakla çok büyük keyif alacaksınız ve en kısa sürede bağlamadan bilinen şarkıları çalabilecek ve daha sonraki aşamalarda çok daha iyi bir hale gelecek ve kendinizi geliştireceksiniz.

Sizlerde o meşhur ozanlarımız o eşsiz sanatçılarımızdan birileri olmak ilerde kendinizi onlar gibi mükemmel bir şekilde bağlama çalmak istiyorsanız sizleri kurlarımıza davet ediyoruz. Bağlama ile duygu ve düşüncelerinizi hiç bir şekilde aksatmaya uğramadan tıpkı eşsiz bir şiir gibi karşınızdaki insana ya da direkt olarak kendinize aktarabilir ve bu güzelliği doyasıya yaşayabilirsiniz.

Geçmişte adından sıklıkla bahsedilen ve hala günümüzde önemini yitirmemiş birkaç bağlama ustaları sizlere tanıtmak isterim. Yunus Emre, Kaygusuz Abdal, Karacaoğlan, Âşık Veysel, Neşet Ertaş, İsmail Tunçbilek, Mustafa İpekçioğlu ve daha birçok isim gibi yıldızınızın parlamasını istiyor ve bağlamadan hem maddi em de manevi bir kazanç sağlamak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey kurslarımıza gelip kayıt yaptırmak olacaktır.

Kurslarımızın sonunda sizde hem ruhsal hem de sanatsal bir değişime hazır olun. Daha fazla beklemek istemiyorsanız bizlere iletişim adreslerimizden ve ulaşabilir ve sizler için düzenlemiş olduğumuz bu kurslara kaydınızı yaptırabilirsiniz. Hayalleriniz olan bağlamayı çalmak için harekete geçmenizin tam vakti daha fazla vakit kaybetmeyin.