ANADOLU TOPRAĞI BAĞLAMA KURSU

blog yazısı ekle !

ANADOLU TOPRAĞI BAĞLAMA KURSU

Anadolu'nun sesi ve insanı ile bağdaşlaşan bir müzik aleti olan bağlama her bireyin hoşuna gidecek bir sese sahiptir. Sesini tınısı ile bu müzik aletini Arap ve Anadolu bölgesinde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmıştır. Âşıkların dilini bilen ve onları âşıklığa bürüyen bir müzik aletidir.

Bağlama yapıldığı yıldan bu zamana kadar hep bir değişime uğrayarak bu zamana kadar gelmiş bulunmaktadır. Bağlamanın atası kopuz'dur. 1500 yıllık bir geçmişi olan bağlama içten sesi ile özellikle Anadolu insanının en çok sevdiği müzik aletlerinden bir tanesidir. İsmini ve tellerinin sap kısmına bağlamasından aldığı rivayet ediliyor.

Ankara'daki tüm Bağlama Kursları için tıklayınız
Ankara Bağlama

Ankara bağlama kurslarının amacı sizlere hem bağlamayı sevdirmek hem de gelenek ve göreneklerimize sahip çıkmak. Ayrıca bu eşsiz sesi sizlere tanıtmaktır. diğer bağlama kurslarında göreceğiniz eğitim ile bizlerin sizlere vermiş olduğu eğitim aynı keseye konulmamalıdır. Her biri bilgili ve engin tecrübeye sahip olan bağlama eğitmenlerimiz ile bağlamanın farkını sizlerde seveceksiniz.

Ünlü ozanlarımız, âşıklarımız gibi bir ozan veya aşık olmak isteyen herkesi bağlama kurslarımıza bekliyoruz. Bağlama ile kendi duygu ve düşünceleriniz karşınızdaki insana veya kendinize çok güzel ve özel bir şekilde ispat edebileceksiniz.

Bağlama sanatçılarını her Türk insanı elbet en az bir defa duymuş ve onları en az bir kere dinlemiştir. Eserleri ile ünlü olan ozanlarımızdan Kaygusuz Abdal, Karacaoğlan, Yunus Emre, Âşık Veysel, Neşet Ertaş ve günümüz sanatçılarından İsmail Tunçbilek, Mustafa İpekçioğlu ve daha sayamayacağımız birçok saygı değer sanatçılarımız gibi olmak artık çok kolay.

Ankara bağlama kurslarına gelerek sizlerde bir bağlama sanatçısı olabilir ve bağlamaya verdiğiniz saygı ve sevgiyi hem maddi he manevi fayda edebilirsiniz. Kurslarımızın sizlere sağlamış olduğu engin bilgiler ve tecrübeler sayesinde hayallerinize kavuşabilir ve gerçekleştirebilirsiniz.

Bağlama öğrenirken çuval çuval para harcamanıza hiç gerek yok. Kurlarımız sizlere hem uygun fiyata hem de kalite ile sunuyor. Hayallerinize kavuşmak için attığınız bu zorlu yolda yanınızda, başucunuzda bizlerinde olacağını unutmayın. Kurslarımıza katılmak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilir ve oradan kayıt yaptırabilirsiniz. Ya da bizzat kurslarımıza gelip oradan da kayıt yaptırabilirsiniz.